Materiał Partnera Jakie krzesła najlepiej nadają się do kuchni i jadalni?

Jakie krzesła najlepiej nadają się do kuchni i jadalni?

Krzesła do kuchni i jadalni powinny nie tylko być komfortowe, ale również łatwe w utrzymaniu czystości. I choć jasna tapicerka z pewnością prezentuje się luksusowo, nie sprawdzi się w przypadku rodzinnych obiadów, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci. Nie należy jednak ograniczać się do prostych, drewnianych fasonów! Jaki model i rodzaj tapicerki powinieneś wybrać?

Jakie modele są najwygodniejsze?

Przede wszystkim musimy zwracać uwagę na kształt oparcia oraz wielkość i wyprofilowanie siedziska. Niestety nie wiemy, czy dany typ będzie dla nas wygodny, dopóki na nim nie usiądziemy. Wybierając spośród gotowych modeli w dużych sieciach sklepów mamy pewnie ograniczenia, gdyż mimo wszystko wybór nie jest zbyt duży. Ponadto, wszystkie modele mają tylko kilka odmian kolorystycznych. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest korzystanie z usług prywatnych stolarzy, co potwierdza przykład firmy meblarskiej Pawła Łypika z Kawalerii Zebrzydowskiej, która od lat zajmuje się realizacją nie tylko swoich projektów, ale również propozycji stworzonych według oczekiwań indywidualnych klientów.

Najwygodniejszy typ krzeseł to te z dość dużym siedziskiem i oparciem, do których przytwierdza się elementy tapicerowane. Należy jednak wybierać taki typ tapicerki, która nie będzie szybko się brudziła i łatwo można ją czyścić.

Rodzaje tapicerki na krzesła

W dzisiejszych czasach znajdziemy setki typów tapicerki, a każda z nich występuje w niemal każdym kolorze, jaki tylko sobie wymarzymy. Najczęściej na krzesła są wybierane:

  • Skóra i tkaniny skóropodobne – bardzo łatwo je czyścić, gdyż nie wsiąkają w nią płyny. Wymagają jednak regularnej pielęgnacji, w przeciwnym razie mogą się ścierać i pękać. Imitacja skóry jest dobrym rozwiązaniem na krzesła typowo kuchenne, natomiast prawdziwa skóra w połączeniu z dębowym krzesłem ozdobi nawet najbardziej ekskluzywną jadalnię.
  • Szenila – tkanina bardzo gruba, czasami mylona ze sztruksem. Jest odporna na uszkodzenia i ścieranie.
  • Welur – przyjemny w dotyku i bardzo estetycznie wygląda, jednak niektóre jego odmiany mogą być trudne w czyszczeniu.
  • Żakard – trwały i można go prać w taki sam sposób jak dywany. Nie jest uznawany jednak za specjalnie atrakcyjny.
  • Mikrofibra – charakteryzuje się lekkim połyskiem, którego nie posiadają wcześniej wymienione tkaniny.

Rodzajów tapicerki jest oczywiście wiele, a wybór zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli nie znamy się na właściwościach tkanin, zawsze warto zwrócić się o pomoc do producenta, który nie tylko doradzi, ale też będzie mógł sprowadzić materiał w wybranym przez nas wzorze i kolorze. Producenci mebli mają dostęp do hurtowni, które oferują tysiące różnorodnych wzorników.

Opracowanie:

Łypik Paweł. Meble

Kalwaria Zebrzydowska , Jagiellońska 56

Podziel się