Artykuł sponsorowany Jak zagospodarować wnęki w kuchni?

Jak zagospodarować wnęki w kuchni?

Nowoczesna kuchnia powinna być przyjemna dla oka, a jednocześnie umożliwiać pomieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów kuchennych i zastawy stołowej, jak też przygotowywanie posiłków. Spora część osób decyduje się na zakup gotowych szafek kuchennych, podczas gdy inni wolą zaprojektować kuchnię tak, aby dopasować ją do swoich potrzeb. W tym drugim przypadku mamy możliwość ciekawego wykorzystania wnęk kuchennych. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.

Mała i asymetryczna wnęka – jak ją zagospodarować?

Jeżeli nasza kuchnia posiada wnękę lub nawet kilka, warto rozważyć ich jak najlepsze zagospodarowanie. W przypadku projektowania mebli na wymiar mamy możliwość wykorzystania nawet bardzo wąskich czy asymetrycznych wnęk. Można w nich na przykład  stworzyć niewielką spiżarnię, tzn. miejsce, gdzie przechowywać będziemy przetwory itp. W takim wypadku firma wykonujące meble na wymiar dopasuje drzwiczki i półki spiżarni do parametrów naszej wnęki. Wąska wnęka to także dobre miejsce na regał z książkami o tematyce kulinarnej, czy też półka na ozdobne misy i bibeloty kuchenne. Jeżeli natomiast wymiary wnęki na to pozwalają, można umieścić w niej lodówkę lub zmywarkę. Obecnie producenci zmywarek tworzą modele dopasowane do małych mieszkań, a więc takie, które mają szansę zmieścić się nawet w wąskiej wnęce kuchennej.

Duża wnęka kuchenna – co robić?

Jeżeli w naszej kuchni istnieje szeroka wnęka, to możemy spróbować umieścić w niej stół oraz - o ile to możliwe – kilka krzeseł. Jest to dobry pomysł w przypadku dużej kuchni lub też kiedy nie chcemy tworzyć osobnej jadalni np. w salonie czy pokoju dziennym. Możemy też stworzyć w niej dodatkowy kącik do przygotowywania posiłków w postaci przytwierdzonego do ściany blatu i chowanych pod blat stołków itp. Jeżeli pozwalają na to wymiary wnęki, możemy umieścić w niej także kredens, w którym przechowywać będziemy zastawę stołową oraz sztućce itp. Dowolny mebel kuchenny zaprojektuje dla nas i wykona firma stolarska, taka jak np. zakład stolarski Mebel Art.

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie wnęki w celach czysto estetycznych. W takim wypadku możemy postawić w niej ciekawą rzeźbę, powiesić obraz lub okleić ją fototapetą. Możemy także powiesić we wnęce półki z kwiatami i roślinami przyprawowymi, jak świeża bazylia, oregano czy tymianek. Jeżeli ustawimy je w wiklinowych koszykach, z pewnością uzyskamy ciekawy efekt wizualny, oprócz niewątpliwego waloru praktycznego takiego rozwiązania.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas