Materiał Partnera Jak zadbać o estetykę kuchni?

Jak zadbać o estetykę kuchni?

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu kuchnia stanowiła odrębne pomieszczenie w każdym domu. To tam przygotowywało się posiłki, by następnie spożywać je albo przy kuchennym stole – jeśli wymiary lokum na to pozwalały – albo przy stole w centralnym miejscu największego pokoju. Dziś sytuacja uległa diametralnej zmianie.

Coraz częściej kuchnię łączymy z jadalnią lub salonem, tworząc aneks kuchenny. Nierzadko deweloperzy decydują się też na nowoczesny układ pomieszczeń, zgodnie z którym wchodząc do domu nie znajdujemy się na korytarzu czy przedpokoju, ale bezpośrednio w kuchnio-jadalni. I choć rozwiązania te z pewnością mają wiele zalet, należy pamiętać o jednym – obecnie kuchnia o wiele bardziej niż kiedyś pełni dodatkowo funkcję reprezentatywną, dlatego powinna dodatkowo wyglądać estetycznie. Jak to osiągnąć?

Jedność mebli i sprzętu AGD

Jednym z rozwiązań, pozwalających na osiągnięcie niesamowitej estetyki w naszej kuchni jest zabudowanie jej w taki sposób, by wszystkie urządzenia współgrały z wyglądem szaf. Można to przykładowo osiągnąć, decydując się na jasne blaty i białe szafy. Łatwiej do nich będzie dobrać kolorystycznie lodówkę, mikrofalówkę czy czajnik elektryczny Pozostałe urządzenia, jak płyta indukcyjna, okap czy kuchenka elektryczna nierzadko występują w jasnoszarej barwie, można też spróbować dobrać je pod kolor blatu. Otrzymamy wówczas idealną, delikatną i minimalistyczną kompozycję, która z pewnością zapewni odpowiednią estetykę naszego pomieszczenia poprzez nowoczesne meble kuchenne.

Jak wybrać odpowiednie meble?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić meble kuchenne u dowolnego producenta, bądź w markecie budowlanym. Może się jednak okazać, że trudno będzie nam dopasować je do wnętrza z powodu wymiarów, lub też uzyskać kolorystyczną spójność z planowanymi przez nas sprzętami AGD. Zdecydowanie lepszym pomysłem są meble kuchenne na wymiar, dzięki którym będziemy mogli wykorzystać jak najwięcej przestrzeni – zamówione szafki kuchenne na wymiar pozwolą nam też odpowiednio zorganizować wszystkie akcesoria, sztućce i zastawę, by w przyszłości móc wygodnie korzystać z naszej kuchni. Warto mieć tez na uwadze, że decydując się na meble kuchenne na zamówienie, mamy o wiele większą swobodę w doborze kolorystyki naszego aneksu oraz stylu, w jakim będzie on wykonany. Dzięki temu możemy dopasować jego aranżację do tej występującej w sąsiadującym pomieszczeniu – bez względu na to, czy będzie to jadalnia, czy salon. Wybór mebli na wymiar otwiera przed nami ogromne możliwości zaprojektowania nie tylko kuchni, ale i pozostałych pomieszczeń, co z pewnością przypadnie do gustu odwiedzającym nas minimalistom i miłośnikom estetycznych rozwiązań.

Gdzie kupić meble na wymiar?

Decydując się na produkowane specjalnie dla nas meble kuchenne, warto wybrać producenta z wieloletnim doświadczeniem, jak firma RiS z Makowa w województwie mazowieckim. Profesjonalna ekipa stolarzy nie tylko stworzy nasze meble kuchenne, idealnie komponujące się z pomieszczeniem, ale też służy doradztwem i pomocą – dzięki temu możemy w efekcie uzyskać idealny aneks kuchenny, współgrający z wystrojem naszego domu lub mieszkania.

Opracowanie:

Rafał Warzyński Ris

Maków , Skaryszewska 9e

  • tel. 504 154 783

Podziel się