Materiał Partnera Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?

Garderoba jest stosunkowo nowym, choć z ostatnimi latami coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem przestrzennym w polskich mieszkaniach. Klienci decydują się na nie m.in. ze względu na to, że pozwalają zachować porządek oraz korzystnie zmienić powierzchnię użytkową mieszkania. To najlepszy sposób na to, aby poprawić funkcjonalność całego mieszkania i zagospodarować pomieszczenia, które do tej pory były nieużywane.

Możliwość zagospodarowania przestrzeni

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są garderoby w zabudowie, które pozwalają przede wszystkim na zagospodarowanie niewielkiego pomieszczenia. Nie wymaga ono zakupu dużych szaf, które są kosztowne i często nie posiadają tyle przestrzeni użytkowej, ile powinny. Można w nich zamontować dużą ilość regałów, półek, prowadnic na wieszaki, ale także dodatkowych wysuwanych skrytek, które pomogą na wydajne wykorzystanie całej przestrzeni, ale też magazynowanie drobnych akcesoriów, które sprawiają najwięcej problemów, takich jak krawaty, biżuteria, okulary, podkreśla projektant mebli Wojciech Kołtało. 

Uporządkowanie zaniedbanego wnętrza

Poza tymi rozwiązaniami można wykorzystać równolegle takie meble jak niezależną komodę lub szafę, które będą stanowić uzupełnienie funkcjonalności garderoby. Klienci często decydują się na garderoby, które sąsiadują z pomieszczeniami takimi jak sypialnia oraz hol. Często pojawiają się one także w małych pokojach przechodnich. Pokazuje to, że garderobę można umiejscowić w miejscu, które do tej pory było niefunkcjonalne oraz zagracone. Częstym rozwiązaniem jest także zamykanie jej za pomocą drzwi przesuwnych.

Wybór mebli na wymiar do garderoby w zabudowie


Wykonanie mebli na wymiar do garderoby w zabudowie pozwala na to, aby uzyskać elementy wystroju dokładnie dopasowane do wymiarów przestrzeni. Jest to o wiele lepiej przemyślane rozwiązanie niż zakup mebli z sieciówek, które trudno dobrać zarówno ze względu na rozmiary, jak i estetykę. Pewne elementy wystroju można zmieniać i dopasowywać także w czasie trwania realizacji, jednak zawsze jest ona poprzedzona szczegółowym projektem. To także rozwiązanie dla osób, których garderoby mają tendencję do “rozrastania się”, dzięki czemu zawsze można zmodyfikować istniejący układ na potrzebę większych zakupów.

Podziel się