Artykuł sponsorowany Jak zadbać o bezpieczeństwo podjazdu w trakcie zimy?

Jak zadbać o bezpieczeństwo podjazdu w trakcie zimy?

Podjazd przed domem to jedno z najważniejszych miejsc komunikacyjnych. To tutaj parkujemy samochód, jak również nierzadko wchodzimy i wychodzimy przez furtkę. Zimą musi więc być on szczególnie zadbany, aby zalegający lód oraz śnieg nie stanowiły zagrożenia dla mieszkańców. Ponadto warto wcześniej pomyśleć o właściwej konserwacji nawierzchni, aby nie niszczała pod wpływem zimowych warunków atmosferycznych.

Najważniejsza impregnacja

Choć ten punkt nie będzie mieć związku bezpośrednio z bezpiecznym poruszaniem się mieszkańców bądź pojazdów po nawierzchni, to jednak jest istotny ze względu na utrzymanie płyt chodnikowych bądź kostki brukowej w dobrym stanie. Właściwa konserwacja wraz z zamieceniem sprawi bowiem, że materiał pod wpływem niskie temperatury oraz oblodzenia nie będzie pękać. Na wiosnę zaś nadal będziemy mogli cieszyć się jego estetycznym wyglądem. Mycie podjazdu oraz zamiatanie można wykonać przy pomocy profesjonalnego sprzętu ogrodniczego, który odnajdziemy w asortymencie sklepu Banach. Takie czynności powinno się wykonywać jeszcze jesienią, nim temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera.

Regularne usuwanie śniegu

Odpowiednie zabezpieczenie nawierzchni w żadnym wypadku nie zwalnia nas z jej systematycznego odśnieżania. Gęste pokrywy białego puchu bowiem utrudniają jazdę się zarówno samochodem – łatwo się w nich zakopać – jak i stanowią ryzyko poślizgnięcia się, a w konsekwencji upadku, a niekiedy złamania nogi bądź ręki. Lepiej się ustrzec przed takimi nieprzyjemnymi konsekwencjami, zwłaszcza że w ofercie rynkowej można odnaleźć wiele specjalistycznych narzędzi do szybkiego odśnieżania. Wybór konkretnego będzie uzależniony przede wszystkim od powierzchni podjazdu, a także ilości i częstotliwości opadów.

O ile niewielką nawierzchnię można odśnieżyć przy pomocy specjalnej plastikowej łopaty, o tyle przy większym metrażu będzie to czasochłonne oraz męczące zajęcie. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sięgnąć po nowoczesne odśnieżarki akumulatorowe bądź elektryczne. Decydując się na konkretny model, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak między innymi:

  • szerokość odśnieżania oraz grubość usuwanej warstwy śniegu;
  • odległość wyrzutu śniegu i możliwość jej regulacji;
  • wyposażenie w elektryczny oraz alternatywny rozrusznik, pozwalające uruchomić urządzenie nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Ponadto decydując się na wariant akumulatorowy, należy pamiętać o zaopatrzeniu się w ładowarkę do źródła napędu, która z reguły nie jest sprzedawana w zestawie.

Sposób na oblodzenie

Jeszcze bardziej niebezpieczny od zalegającej warstwy śniegu, jest jego cienka warstwa zamieniająca się w lód bądź zamarzający przy gruncie deszcz. Wtedy już nietrudno o niefortunny upadek. Tutaj nawet bardzo dokładne odśnieżenie podjazdu może być niewystarczające. Zdecydowanie nie należy rozbijać powstałego lodu, ponieważ mogłoby to doprowadzić do mikropęknięć nawierzchni. Lepiej też wystrzegać się posypywania oblodzonej ziemi solą, która nie tylko spowoduję korozję auta oraz zniszczenie obuwia, ale również przyczyni się do usychania roślin. W tym celu zaleca się korzystać ze specjalnych i całkowicie bezpiecznych substancji w formie płatków, roztapiających lód bądź po prostu żwiru lub piasku. Należy jednak liczyć się z tym, że podjazd później będzie wymagać uprzątnięcia z pozostałości dwóch ostatnich z wymienionych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas