Materiał Partnera Jak wybierać armaturę łazienkową?

Jak wybierać armaturę łazienkową?

Podczas projektowania łazienki należy pamiętać, że każdy, nawet najmniejszy element jest bardzo istotny. Dobrze zaplanowany remont pozwoli nam zrealizować wymarzoną wizję. Nie tylko wybór farby czy kształtu umywalki powinien wiązać się z długimi poszukiwaniami. Należy również pamiętać o niewielkich przedmiotach, takich jak kinkiety, funkcjonalne wieszaki czy kosze na kosmetyki. Niezwykle ważny jest także rodzaj armatury łazienkowej. Czasami może wydawać się, że jej zakup to prosta sprawa i można to zostawić na sam koniec remontu. Okazuje się jednak, że od rodzaju baterii zależy sposób jej montażu, a czasem nawet model umywalki.

Działanie ekonomiczne

Armatura łazienkowa może mieć różne zastosowania. Istnieją modele do zainstalowania nad umywalką lub wanną. Montuje się je bezpośrednio na zbiorniku lub w ścianie. Istnieją także produkty z uchwytem prysznicowym. Domeko oferuje ogromny wybór baterii, dzięki czemu klient może dostosować kształt produktu do stylu, w jakim urządza swoją łazienkę. Pamiętajmy, że uzyskamy estetyczny wygląd pomieszczenia tylko wtedy, gdy wszystkie elementy będą ze sobą współgrały. W innym przypadku wyposażenie łazienki nada wrażenie chaosu. Istotny jest również rodzaj uchwytów w armaturze. Te tradycyjne, gałkowe nadadzą produktowi klasycznego wyglądu. Jednouchwytowe zwiększą komfort regulacji temperatury wody. Co więcej, możemy w łatwy sposób decydować o intensywności strumienia. Tzw. uchwyty gwiazdkowe można natomiast łatwo odkręcić mając mokre ręce. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się termostaty. Wystarczy, że użytkownik raz wybierze pożądaną temperaturę, aby później ustawiała się ona automatycznie.

Jak dobrać odpowiednią baterię

Istnieje dużo możliwości, dzięki którym użytkownik będzie działał w sposób ekonomiczny. Urządzeniem zwiększającym oszczędności finansowe jest perlator lub aerator. Jest to rodzaj sitka, które znajduje się na wylewce. Jego zadaniem jest napowietrzanie strumienia. Sprawia to, że otrzymujemy o wiele większe ciśnienie wody. To z kolei powoduje, że oszczędzamy od 15 do 60 procent cieczy. Produkt okazał się na tyle funkcjonalny, że wytwarzane obecnie krany od razu są wyposażone w opisany element. Kolejnym rozwiązaniem jest bateria elektroniczna. Uruchamia się ona automatycznie kiedy wsuniemy dłonie pod kran. Do tej pory tego typu urządzenia znajdowały zastosowanie jedynie w miejscach publicznych. Duże oszczędności sprawiły jednak, że armatura pojawia się także w domach czy mieszkaniach.

Najlepsza jakość

Domeko posiada w swoim asortymencie artykuły najbardziej rekomendowanych firm, dzięki czemu klienci mają pewność, że dokonali właściwego zakupu.

Podczas zakupu armatury, zaleca się porównywać wagę poszczególnych baterii. Im cięższy produkt, tym lepsza jakość stopu, z którego został wykonany. Element, charakteryzujący się większą wagą posiada grubsze ścianki, dzięki czemu niektórzy producenci dają mu nawet stuletnią gwarancję.

Podziel się