Materiał Partnera Jak stowrzyć własny ogród marzeń?

Jak stowrzyć własny ogród marzeń?

Każdy, kto ma własny dom, marzy o pięknym ogrodzie. To wspaniałe miejsce na relaks, czy spędzanie czasu z rodziną podczas grillowania. Ogród doskonale sprawdza się jako miejsce do zabawy z dziećmi, jak i do uprawy wszelkiego rodzaju roślin. Ogród jest również wizytówką każdego właściciela domu. Jest odzwierciedleniem jego duszy, cieszy oko i sprzyja wymienionym czynnościom. Jeśli zadbamy o właściwe zaprojektowanie ogrodu, możemy cieszyć się nim przez lata. Projektowanie powierzchni ogrodowych nie należy do najprostszych zadań. Dzięki temu artykułowi poznasz kilka zasad, które przydadzą się podczas projektowania ogrodu.

Wymarzony ogród

Zanim na dobre zaczniemy projektować ogród, warto najpierw zastanowić się, które elementy ogrodu należy zostawić, a które lepiej zlikwidować. Przydatne wskazówki i mnóstwo inspiracji oferują magazyny ogrodowe czy Internet. Istotne miejsce zajmuje również odpowiedź na pytanie: Jaką rolę ma spełniać ogród? Wszystko zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy i jakie funkcje ma spełniać przestrzeń ogrodu. Projektowanie i utrzymanie ogrodu wymaga dużej cierpliwości, co wynagradza przyjemnie spędzony czas, w pełnym zieleni miejscu.

Kieruj się rozsądkiem

Profesjonalne projektowanie ogrodu poprzedzone jest planowaniem na papierze. Na rysunku należy uwzględnić wszystkie elementy w ogrodzie: drzewa, altanę, ogrodzenia, urządzenia zabawowe czy grządki. Takie rozwiązanie pozwala na realną ocenę przestrzeni, a jednocześnie daje możliwość realizowania wszelkich pomysłów. Projektowanie ogrodu najlepiej zlecić doświadczonej firmie, takiej jak Kajus z Bełchatowa, która zajmie się projektowaniem od A do Z.

Projektowanie ogrodu musi uwzględniać przede wszystkim ogólną przestrzeń oraz stronę nasłonecznienia. Na szczególną uwagę zasługuje również podłoże, które ważne jest ze względu na uprawę i rozwój roślinności. Jeśli stawiamy na wypoczynek, trzeba przemyśleć kwestię szeroko pojętej prywatności. Stawiając na przykład piaskownicę w ogrodzie, miejsce również nie jest bez znaczenia – najlepiej, aby rodzic stale mógł mieć na oku swoje dziecko.

Zadbaj o atmosferę

Ogród to przedłużenie domu, dlatego dobrze, jeśli jest przytulny i komfortowy. Na wypoczynek mają wpływ również dobrej jakości meble ogrodowe, jak i wszelkiego rodzaju dodatki. Niepowtarzalną atmosferę w ogrodzie zapewni oczko czy fontanna. Doskonałym rozwiązaniem będzie także basem i leżaki plażowe.

Opracowanie:

Kajus Usługi ogrodnicze

Bełchatów , Przemysłowa 12A

Podziel się