Artykuł sponsorowany Jak przygotować robota koszącego do pracy? Programowanie i wyznaczanie zadań

Jak przygotować robota koszącego do pracy? Programowanie i wyznaczanie zadań

Koszenie trawy dla wielu osób stanowi niezwykle uciążliwy obowiązek. Z tego powodu tworzy się inteligentne, innowacyjne rozwiązania, które mają w tym pomóc. Najlepszym przykładem są roboty koszące, które działają praktycznie bezobsługowo, podczas gdy użytkownik może cieszyć się czasem wolnym. Te urządzenia trzeba jednak odpowiednio zaprogramować i wyznaczyć im zadania. Podpowiadamy, w jaki sposób przygotować robota koszącego do pracy.

W jaki sposób działają popularne roboty koszące?

Roboty koszące to niewielkie urządzenia na kółkach, które koszą trawę praktycznie bez ingerencji człowieka. Większość modeli jest zasilanych akumulatorem litowo – jonowym, co oznacza, że nie jest do nich podłączony żaden przewód. Automatycznie wjeżdżają na stację ładującą na działce, gdy poziom naładowania jest niski.

Roboty koszące ścinają trawę na określonym obszarze posesji dzięki wbudowanym czujnikom. Aby przygotować urządzenie do pracy, należy wyznaczyć teren koszenia za pomocą elektrycznego przewodu obwodowego.

Specjaliści z firmy Wiper Premium wyjaśniają: Przewód ograniczający można umieścić zarówno pod ziemią, jak i na powierzchni trawnika. Czujniki wbudowane w robocie koszącym sprawiają, że urządzenie odpowiednio wcześniej uniknie kontaktu z tym przewodem.

Większość robotów koszących podczas pracy wykrywa miejsca, gdzie zagęszczenie trawy jest największe i dostosowuje obroty tnących ostrzy. Może także poruszać się po torze spiralnym, aby skutecznie usunąć gęstą trawę.

Jak można zaprogramować robota koszącego?

Roboty koszące dostępne na rynku są wyposażone w intuicyjny panel sterujący. Wiele z nich ma też funkcję, która umożliwia połączenie z telefonem lub komputerem przez system bluetooth. Dzięki programowaniu robota koszącego można ustawić dokładną godzinę jego pracy.

Ciche działanie urządzenia sprawia, że robot koszący może działać o dowolnej porze dnia, na przykład wtedy, gdy mieszkańcy są w pracy lub szkole. Podczas przygotowania urządzenia do pracy można ustalić kilka przedziałów czasowych i różne obszary trawnika, jakie ma w danym momencie skosić.

W jaki sposób robot koszący unika przeszkód na trawniku?

Przed uruchomieniem robota wyznacza się odpowiedni teren z użyciem przewodu. Na posesjach może znaleźć się wiele przeszkód, które trudno oddzielić. Roboty koszące odbijają się od dużych obiektów, na przykład drzew lub krzewów. Aby odseparować kwietniki lub dekoracje ogrodowe, warto wykroić wokół nich część trawnika, aby urządzenie automatycznie je omijało.

 

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas