Artykuł sponsorowany Idealne schody drewniane

Idealne schody drewniane

Schody drewniane to bardzo uniwersalny wybór, który pasuje do większości aranżacji spotykanych w domach. Oczywiście schody z drewna wykazują także spore zróżnicowanie. Nie tylko jeśli chodzi o gatunek drewna użyty do ich wykonania, ale także ze względu na ich formę. I właśnie typy schodów drewnianych będą tematem dzisiejszego artykułu. Omówimy najbardziej popularne typy wskazując wady i zalety każdego z rozwiązań.

Czym charakteryzują się schody jednobiegowe?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że schody drewniane jednobiegowe zajmują relatywnie mało miejsca. To tylko pozory. Ten typ schodów zupełnie nie nadaje się do małych pomieszczeń. Schody jednobiegowe najlepiej sprawdzają się w przypadku łączenia niskich kondygnacji. Ten rodzaj schodów jest pozbawiony spocznika więc użytkownik musi za jednym razem pokonać wszystkie stopnie na wyższe piętro. W przypadku wysokich kondygnacji byłoby to bardzo uciążliwe. Warto pamiętać, że schody jednobiegowe powinny posiadać nieparzystą liczbę stopni. To znacznie podnosi ergonomię wchodzenia i schodzenia. Dużą zaletą schodów jednobiegowych jest łatwość w doborze poręczy i balustrady. Wynika to z faktu, że ten rodzaj schodów posiada stopnie o równej szerokości.

Czym charakteryzują się schody proste z jednym zabiegiem?

Ten typ schodów w dolnej części posiada tzw. zabieg złożony z kilku stopni. Pozostała część stopni biegnie idealnie prosto. W kontekście zajmowanego miejsca schody z jednym zabiegiem zajmują dokładnie tyle samo miejsca co schody proste. Dzięki prostopadłemu położeniu podestu wejściowego możliwe jest efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Zatrudniając zakład stolarski do wykonania tych schodów trzeba wiedzieć, że ten typ jest nieco trudniejszy do wykończenia.

Czym charakteryzują się schody dwubiegowe ze spocznikiem?

Schody drewniane dwubiegowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają dwa biegi. Są one położone równolegle do siebie. Między biegami znajduje się spocznik, którego szerokość jest równa szerokości klatki schodowej. Schody dwubiegowe świetnie sprawdzają się zarówno w otwartej jak i zamkniętej przestrzeni. Wszystkie stopnie są jednakowej szerokości. Co prawda schody dwubiegowe zajmują więcej miejsca, ale są bardziej komfortowe w użytkowaniu.

Czym charakteryzują się schody trójbiegowe?

Jak podkreślają doświadczeni stolarze schody drewniane trójbiegowe to idealne rozwiązanie w przypadku wysokich kondygnacji. Do ich największych wad należy zaliczyć fakt, że zajmują sporo miejsca. Tego typu schody są stosowane w domach z tzw. półpiętrem. Doskonale prezentują się w salonach o wysokości dwóch kondygnacji. Zatrudniając zakład stolarski do wykonania tego typu schodów musimy mieć świadomość, że są one droższe. Wynika to z większej liczby elementów do wykończenia.

Czym charakteryzują się schody spiralne?

Cechą charakterystyczną schodów spiralnych jest ich kolisty bieg oraz stopnie w kształcie klinów. Schody spiralnie doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o małej powierzchni. Do ich wad możemy zaliczyć dużą stromość. Przy częstym użytkowaniu może być to uciążliwe. Zaletą schodów spiralnych jest relatywnie niska cena.

Czym charakteryzują się schody zabiegowe?

Schody zabiegowe, zamiast spocznika, posiadają kilka stopni ułożonych w kształcie klina. Ze względu na węższą krawędź stopnia utrudnione jest wygodne stawianie stopy. Im większa liczba stopni w kształcie klina, tym mniejszy komfort wchodzenia i schodzenia.

Schody na zamówienie powinny być wykonywane przez doświadczony zakład stolarski. Wybierając firmę Stolar-Spec Meble na wymiar z miejscowości Elizówka, stawiacie na duże doświadczenie oraz długą listę realizacji. Są one potwierdzeniem wysokich kompetencji zakładu stolarskiego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas