Artykuł sponsorowany Drewno - ponadczasowy materiał wnętrzarski. Poznaj jego zalety

Drewno - ponadczasowy materiał wnętrzarski. Poznaj jego zalety

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Jest łatwo dostępne, tanie i uniwersalne. Produkty z drewna lub zawierające elementy drewniane są wszędzie wokół nas. Drewniane domy z duszą, piękne drewniane meble, panele podłogowe lub ścienne, bądź też zabawki - by wymienić kilka z nich. Dlaczego tak bardzo kochamy drewno, jeśli obecnie mamy dostęp do wielu innych materiałów?

Drewno to naturalny materiał

Drewno ma tę główną przewagę nad pozostałymi materiałami, że jest naturalne. W związku z tym, że nie zawiera sztucznych dodatków, nie wywołuje alergii. Przebywając w pomieszczeniach, w których dominują elementy drewniane, alergicy powinni czuć się dobrze.

Drewno jest przyjemne w dotyku i odbiorze - chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby drewna. Jego kolejnym atutem jest fakt, że w pewnym stopniu reguluje wilgotność - jest w stanie pochłaniać i oddawać wilgoć do otoczenia.

Pięknie wygląda

Ten materiał jest po prostu piękny. Meble wykonane z drewna lub drewnianych elementów mają urok i elegancję, czyli po prostu “to coś”. Nie ma dwóch identycznych kawałków drewna, co sprawia, że w pewnym sensie każdy mebel, a nawet deseczka, są w pewnym sensie unikalne.

Jest trwałe

Drewno jest synonimem trwałości - o ile jest dobrze zabezpieczone, może przetrwać wiele lat w dobrym stanie, nie tracąc nic ze swojego uroku. Meble, panele lub inne wyroby z drewna należy czyścić środkami specjalnie do tego przeznaczonymi. Dzięki temu dłużej zachowują świeżość, kolor i trwałość.

Jest uniwersalne

Drewniane elementy lub meble świetnie będą wyglądać chyba we wszystkich pomieszczeniach - pokoju dziennym, dziecięcym, sypialni, kuchni. Dobrze łączą się z innymi stylami, znakomicie wkomponują się zarówno w styl nowoczesny, jak i klasyczny.

Obrabianie drewna

Zanim kawałek drewna zmieni się w funkcjonalny przedmiot, musi zostać umiejętnie obrobiony przez stolarza, na przykład poprzez frezowanie, gięcie i toczenie. Niektóre zakłady stolarskie, na przykład Zakład Stolarski Zbigniew Chrupała, w zakresie swoich usług posiada obróbkę elementów drewnianych na zlecenie, a konkretnie toczenie w drewnie. Oferta jest skierowana zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i firm. Stolarze z tej firmy podejmą się nawet najbardziej nietypowego zlecenia. Natomiast głównym profilem działalności zakładu jest produkcja elementów drewnianych do mebli, między innymi: elementów do krzeseł, stelaży do stołów, taboretów, tralek do schodów i balustrad, nóg toczonych i nóg do mebli typu “Ludwik”, cokołów do szafek nocnych, komód, szaf.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas