Artykuł sponsorowany Przegląd najlepszych systemów szuflad

Przegląd najlepszych systemów szuflad

Nowoczesna technologia wykorzystywana jest dzisiaj w niemalże każdej branży. Tak jest również w meblarstwie, które nie tylko rozwija swoje techniki produkcyjne, ale również produkty. Do bardzo innowacyjnych rozwiązań należą systemy szuflad, które wykorzystywane są między innymi przez pracownie projektowania mebli kuchennych na wymiar. To właśnie przede wszystkim w meblach na wymiar należy zastosować odpowiednie rozwiązania doskonale pasujące do użytkowania na przykład w wąskich i małych pomieszczeniach.

Systemy szuflad, na które składają się prowadnice, stanowią jeden z najważniejszych elementów produkowanych mebli kuchennych. To one umożliwiają odpowiednie otwieranie w taki sposób, aby była to czynność jak najbardziej komfortowa. Najlepsi producenci i ich dystrybutorzy dbają o każdy element, nawet o akustykę zamykania.

System manualny

Do najbardziej rozpowszechnionych systemów szuflad zalicza się te, których mechanizmy opierają się na wykorzystaniu siły człowieka – nie są one sterowane elektrycznie. W przypadku kuchni projektowanych na wymiar ważne jest to, aby wykorzystać takie rozwiązanie, które ograniczyć ilość potrzebnej przestrzeni przy wysuwaniu/otwieraniu szafek. Najlepsi dystrybutorzy akcesoriów meblowych są w stanie zagwarantować między innymi systemy do szafek kuchennych, umożliwiające zagospodarowanie narożnej zabudowy kuchennej – nowoczesne techniki pozwalają na uzyskanie większej ładowności szuflad, wymagają mniejszej powierzchni użytkowej do pełnego otworzenia szafki, a także pozwalają na bardziej komfortowe korzystanie z mebli przy codziennych kuchennych obowiązkach.

Nowoczesnym systemem szuflad jest ten oferowany przez producenta GTV, który dba o to, by jego produkty były ekonomiczne w eksploatacji, a równocześnie zapewniały komfort otwierania – połączony z wysokim poziomem stabilność. Tym właśnie charakteryzuje się MODERN BOX AXIS, który wykorzystywany jest przez wiele firm produkujących meble. Dzięki temu komponentowi szafki zyskują dodatkową ładowność, maksymalny wysuw, a precyzyjnie zaprojektowana prowadnica zapewnia bardzo ciche zamykanie. System ten charakteryzuje się również funkcją spowolnienia przy zamykaniu, a także możliwością regulacji w poziomie i pionie. Tego typu wyroby meblarskie można zakupić u renomowanego dostawcy – firmy Alan – który słynie również z usług cięcia płyt meblowych.

System elektroniczny

Najlepsi dystrybutorzy akcesoriów meblowych, w tym systemów szuflad, które są niezbędne przy produkcji pięknych i bardzo funkcjonalnych mebli kuchennych, oferują również bardzo zaawansowaną technologię meblarską. Stanowi ją między innymi MODERN DRIVE, który jest systemem elektrycznym aż do trzech szuflad pionowych. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na otwieranie szafek dzięki jednemu dotknięciu! Producent – również firma GTV – zadbał jednak o wysoki poziom bezpieczeństwa, wprowadzając tryb „niani”. Uniemożliwia on otwarcie szafki dotykiem przez bawiące się w domu dzieci. Warto wiedzieć, że tego typu zestawy składają się z listwy mocującej, jednostki napędu, zasilacza oraz przewodów zasilających, które są w taki sposób zaprojektowane, aby uzyskać wysoki poziom estetyki wnętrza szuflad. Rozwiązanie, jakie stanowi MODERN DRIVE, jest często wykorzystywane przy produkowaniu mebli kuchennych w stylu modernistycznym i minimalistycznym. Nie oznacza to jednak braku na rynku mebli klasycznych czy skandynawskich z zastosowaniem dotykowego otwierania elektrycznego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas