Materiał Partnera Dlaczego warto stworzyć szafę wnękową?

Dlaczego warto stworzyć szafę wnękową?

W każdym mieszkaniu przydatna jest szafa. W niej chowamy przede wszystkim ubrania, jednakże możliwe jest również wykorzystanie jej do schowania innych przedmiotów, np. urządzeń kuchennych. Żeby nie tracić cennej przestrzeni na wstawienie tradycyjnej szafy, dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór szafy wnękowej. Zobacz, jak taka szafa jest zbudowana oraz jakie korzyści są związane z tym wyborem.

Jak zbudowana jest szafa wnękowa?

Szafy, które buduje się we wnękach, złożone są z części zewnętrznej oraz wewnętrznej. Niekiedy można jeszcze spotkać ścianki boczne. Wewnętrzna część szafy wnękowej posiada półki, szuflady oraz drążki na wieszaki. Spotyka się również kosze na drobniejsze części garderoby. Wybierając szafę wnękową, należy rozważyć oferty firm, które wykonują je na zamówienie. Takie usługi znajdziemy m.in. w ofercie firmy Markowe Meble z Oleśnicy w województwie małopolskim. Szafa wnękowa na zamówienie umożliwia dokładne dopasowanie jej do przestrzeni czy wnęki, jaką dysponujemy.

Decydując się na szafę wnękową, niezbędne jest jej prawidłowe zaplanowanie. Zatem zanim złożymy zamówienie, warto określić, w jakim celu chcemy jej używać i co będziemy w niej przechowywać. To pozwoli na dokładne określenie budowy szafy. Tylko w ten sposób mebel będzie w pełni funkcjonalny.

Jakie są zalety szafy wnękowej?

Główną zaletą szafy wnękowej jest to, że bez większych problemów można ją zaaranżować w niewielkich mieszkaniach. Do jej zabudowania można wykorzystać rozmaite wnęki, a także niezagospodarowaną przestrzeń, która znajduje się np. pod schodami. Istnieje możliwość stworzenia rozmaitych systemów zabudowy, dzięki którym łatwiej będzie zaaranżować wolną przestrzeń w mieszkaniu. W sypialniach o niewielkich wymiarach dość często spotyka się szafy wnękowe naroże. Charakteryzują się one tym, że powstają wzdłuż dwóch ścian prostopadłych, które schodzą się w jednym rogu. Taka konstrukcja nie zajmuje wielkiej powierzchni, a jednocześnie we wnętrzu szafy znajduje się dużo miejsca. To kolejna zaleta tego typu szaf.

Szafy wnękowe na zamówienie mogą pełnić różne funkcje w domu. Jeśli zdecydujemy się na jej montaż w sypialni, wówczas w takiej szafie będą znajdowały się ubrania, poszewki, poduszki itp. Natomiast, gdy zdecydujemy się na umieszczenie takiej szafy np. w przestrzeni pod schodami, wówczas można tam przechowywać akcesoria potrzebne do sprzątania czy urządzenia kuchenne. Standardowe szafy wnękowe wyposażone są w przestrzeń przeznaczoną do wieszania ubrań oraz w półki. Zaletą szaf na zamówienie jest to, że to od nas zależy, ile półek i szuflad powinna mieć szafa, a także jak będzie wyglądało ich rozmieszczenie wewnątrz szafy.

Koleją zaletą szaf wnękowych na zamówienie jest to, że klient wybiera najlepszy mechanizm jej otwierania. Często szafy otwierane są za pomocą drzwi przesuwnych, które są szczególnie zalecane do niewielkich mieszkań. Aczkolwiek znajdziemy też modele, które wyposażone są w drzwi uchylne lub przesuwno-składane.

Opracowanie:

Podziel się