Artykuł sponsorowany Czym są zasłony panelowe i gdzie się sprawdzą?

Czym są zasłony panelowe i gdzie się sprawdzą?

Aranżacja okien jest jednym z najważniejszych elementów wystroju pomieszczenia. Może stanowić nie tylko element dekoracyjny, ale także chronić wnętrze przez nadmiernym nagrzewaniem oraz promieniami słonecznymi. Rynek oferuje obecnie żaluzje, rolety, a także zasłony panelowe, które posiadają różnorodne wzory i kolory oraz faktury. Daje to możliwość na dobranie tego elementu wystroju wnętrza według własnych upodobań. Jeśli chodzi o zasłony panelowe, to mogą one nie tylko zaciemniać pomieszczenie, ale także rozpraszać światło, tworząc dzięki temu przytulny klimat. Wszystko zależy od materiału, z którego są wykonane dane panele. Zasłony panelowe mogą być także sterowane pilotem, co znacznie zwiększa komfort, jeśli chodzi o ich użytkowanie. W jakich pomieszczeniach mogą sprawdzić się najlepiej?

Zasłony panelowe – charakterystyka

Zasłony panelowe są montowane przy użyciu wielotorowych szyn. Umieszcza się je najczęściej we wnęce okien lub w ścianie. Element obciążeniowy, w który są wyposażone zasłony panelowe, pozwala na ciągłe utrzymywanie ich w jednej pozycji. Dzięki temu takie zasłony układają się w formę prostokątów, które można przesuwać za pomocą specjalnej szyny.

Na rynku dostępne są różne rodzaje zasłon panelowych, które z łatwością można dobrać do niemal każdego typu okna. Prosty sposób ich zdejmowania ułatwia zachowanie zasłon w czystości. Oprócz tego zasłony panelowe mogą posłużyć do podzielenia przestrzeni, tworząc w ten sposób ścianki działowe. Można czyścić je ręcznie, w pierwszej kolejności odkurzając, a następnie myjąc zwilżoną gąbką.

Gdzie stosować zasłony panelowe?

Zasłony panelowe mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku dużych i przeszklonych powierzchni, np. w biurach. Taka aranżacja pozwoli na zachowanie nowoczesnego i eleganckiego biurowego stylu.

Jak mówi specjalista z Firmy MARXUS, zajmującej się szeroko pojętymi technikami osłonowymi: Zasłony panelowe mają wiele różnych zastosowań. Mogą sprawdzić się doskonale nie tylko jako element aranżacji okna, ale także do zasłonięcia drzwi bądź podzielenia dużej przestrzeni. Dzięki temu, iż ograniczają one nagrzewanie się pomieszczeń, najlepiej jest je stosować w przypadku okien znajdujących się od południowej strony. Zasłony panelowe mogą także optycznie podwyższyć pomieszczenie, a więc dobrym rozwiązaniem może być zainstalowanie ich w niskim pomieszczeniu, które ma się wydawać nieco większe.

Montaż zasłon panelowych

Pierwszym etapem w montażu zasłon panelowych, który zwykle wydaje się być najtrudniejszy, jest podczepienie specjalnych profili z szynami. Na równym podłożu za pomocą kątowników mocuje się szyny. Do ich przykręcenia wykorzystuje się kołki oraz wkręty, które są dobrane odpowiednio do rodzaju ściany. Po dokładnym wytyczeniu na ścianie lub suficie linii, po której będą biegły prowadnice, należy wywiercić otwory na kołki oraz przykręcić elementy mocujące. Do elementów mocujących doczepia się profile z szynami. Ostatnim etapem montażu zasłon jest przyczepienie paneli do taśm rzepowych.

Zasłony panelowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zasłon i żaluzji, ponieważ doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i w domu. Dzięki swojej uniwersalności mogą nie tylko chronić okna, ale także rozpraszać światło słoneczne lub dzielić przestrzeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas