Materiał Partnera Czym kierować się przy wyborze blatu kuchennego?

Czym kierować się przy wyborze blatu kuchennego?

Centralnym punktem w każdej kuchni, miejscem, na którym dzieje się najwięcej rzeczy jest blat kuchenny. Musi być on na tyle odporny, aby wytrzymywał wielokrotny częsty kontakt z wodą, gorącymi przedmiotami, ostrymi narzędziami. Nie każdy może sobie pozwolić na blat kuchenny z kamienia, dlatego dziś o tym, czym kierować się przy wyborze blatu kuchennego, jaki materiał alternatywny będzie najlepszy?

Wybierając blat kuchenny wytrzymałość to tylko jeden z parametrów, jaki musimy rozważyć, aranżując kuchnię. Innymi znaczącymi czynnikami determinującymi nasz wybór zapewne będą plamoodporność (na soki i tłuszcze), łatwość w czyszczeniu (higieniczność) oraz reprezentacyjność. Blat kuchenny musi dobrze wyglądać. Obecnie często nasze kuchnie przybierają formę aneksów kuchennych, półotwartych przestrzeni, dlatego, to jak będzie prezentował się nasz blat po roku, czy 3 latach użytkowania ma ogromne znaczenie.

Czym kierować się przy wyborze dodatkowego wyposażenia kuchni?

Na wybór rodzaju blatu kuchennego, jak i całego wyposażenia kuchni ma wpływ wiele czynników, ale głównie nasza decyzja zależy od:

  • Estetyki wykończenia blatu – zwykle poszukujemy czegoś co będzie współgrało z pokojem dziennym, salonem, kuchnią, gdyż coraz więcej domów budowanych jest z kuchnią będącą półotwartą przestrzenią, łączoną z innym rodzajem pomieszczenia. W pierwszej kolejności staramy się zorganizować przestrzeń wokół blatu, wybierając szafki kuchenne, kolor i materiały ścian, podłogi, sprzęt kuchenny. Dopiero wtedy staramy się znaleźć idealny blat, który będzie tworzył estetyczną, reprezentacyjną całość
  • Sposób użytkowania – od częstotliwości użytkowania blatu zależeć będzie rodzaj materiału, który powinniśmy wybrać do naszej kuchni. Inny blat wybierze wieloosobowa rodzina mocno eksploatująca blat na co dzień, a inny będzie idealny dla okazjonalnego ugotowania potraw, wykorzystywany częściej do zrobienia przysłowiowej kawy, czy herbaty
  • Nie bez znaczenia jest cena – najdroższe, ale i najwytrzymalsze są blaty kamienne, w zależności od ww. czynników i zasobności naszego portfela możemy wybrać odpowiedni materiał na blat kuchenny, który będzie spełniał nasze podstawowe oczekiwania.

Jaki materiał na blat kuchenny wybrać?

Dobrze jest korzystać z oferty producentów mebli kuchennych wykorzystujących w produkcji różnorodną pod względem materiałowym ofertę blatów kuchennych. W renomowanym sklepie producenckim takim, jak KM.Kola, który współpracuje z czołowymi producentami blatów kuchennych. Możesz zamówić indywidualny blat kuchenny takich marek jak: Kronopol, Lupus, Pfleiderer, Unico, Lechner, Hanex, Staron, Granit.

Do wyboru masz co najmniej 6 rodzajów materiałów, z których wykonuje się blaty do kuchni. Każdy z nich charakteryzuje się odpowiednimi parametrami użytkowymi. Pamiętajcie, że to, co dla jednych będzie wadą, dla innych okaże się zaletą. Dlatego, zamiast sugerować się opinią rodziny, która niewątpliwie pomaga rozeznać się w sprawie, lepiej dobór blatu kuchennego powierzyć specjalistom. Funkcjonalny blat to blat dostosowany do naszych potrzeb. Wśród materiałów używanych do produkcji blatów kuchennych spotykamy:

  • Blaty kuchenne z płyty laminowanej,
  • Blaty kuchenne z kompozytu,
  • Blaty kuchenne z kamienia naturalnego,
  • Blaty kuchenne ze stali,
  • Blaty kuchenne ze szkła,
  • Blaty kuchenne z drewna.

Opracowanie:

KM.Kola

Warszawa , Korczyńska 2 lok. 7

Podziel się