Artykuł sponsorowany Charakterystyka oświetlenia LED

Charakterystyka oświetlenia LED

Oświetlenie LED cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją uniwersalność. Stosuje się je w domu, w różnych miejscach pracy, a także na halach przemysłowych. W stosunku do innych rodzajów oświetlenia, pobór energii jest dużo niższy. Systemy świetlne mogą przyjmować różne formy o wybranych kolorach światła. Diody LED są trwałe i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED opiera się na działaniu diod elektroluminescencyjnych. Jest to najbardziej rozwijająca się technologia oświetleniowa w ostatnich latach. Umożliwia ona kreowanie różnorodnych systemów oświetleniowych, stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, a przy tym jest energooszczędna. Oświetlenie LED znajduje zastosowanie tak w domach, jak i w przemyśle. Diody LED są bardzo trwałe. Ich praca może być nawet 10 razy dłuższa niż oświetlenie halogenowe i 25 razy dłuższa niż możliwości zwykłej żarówki. Nie ma w nich rtęci i nie emitują nadmiernego ciepła. Ich bezpieczeństwo sprawia, że montuje się je m.in. w łazienkach, kuchniach, a także małych pomieszczeniach. Oświetlają także ulice, parki, ogrody i billboardy.

Różne barwy światła

Wysoka funkcjonalność oświetlenia LED wynika także z występowania każdej możliwej barwy światła. Jest to zależne od zastosowanych w produkcji związków chemicznych. Temperaturę światła podaje się w kelwinach. Zimne barwy mają ich najwięcej, dlatego poleca się je szczególnie w miejscach pracy, np. w biurach czy na stanowiskach przemysłowych. Oświetlenie wyostrza widzenie obiektów w danym pomieszczeniu i nie zmienia przy tym ich barw. Mniejsza ilość kelwinów sprawia, że światło staje się coraz cieplejsze poprzez natężenie żółtej barwy. Stosuje się je przede wszystkim w pomieszczeniach przeznaczonych na relaks.

Zastosowanie światła LED w przemyśle

Lampy LED są używane także w przemyśle. Ich żywotność może dochodzić nawet do 50 tysięcy godzin ciągłej pracy. Duże natężenie światła jest możliwe przy niewielkich wymiarach, małej wadze i solidnej konstrukcji. Lampy nie posiadają bowiem żarników oraz elementów szklanych. Cechuje je mała awaryjność oraz niskie koszty eksploatacji. Stosuje się je np. do oświetlania stanowisk pracy. Wysoka szczelność sprawia, że używane są także w trudnych warunkach przemysłowych. Nowoczesne rozwiązania zapewniają ochronę przed niepożądanym działaniem środków chemicznych. Specjalista z firmy PG System w Sulejówku dodaje:

Określona seria oświetlenia LED może być także używana w obszarach zagrożonych wybuchem. Stopień ochrony IP67 umożliwia działanie w skrajnych temperaturach jak -25oC czy 60oC.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas