Artykuł sponsorowany Cargo jako sposób na więcej miejsca do przechowywania

Cargo jako sposób na więcej miejsca do przechowywania

Wygodne i praktyczne przechowywanie wyposażenia to nieodłączny element każdej dobrze zagospodarowanej kuchni. To zazwyczaj wymaga dostępności sporej ilości miejsca. Jednak, co zrobić, kiedy zwykłe szafki nie wystarczają? Ograniczona przestrzeń w kuchni nie jest tak dużym problemem, jak jeszcze kilka lat temu. Wszystko dzięki możliwości zastosowania systemu cargo. Sprawdź, czym jest, co go wyróżnia i jak może Ci pomóc.

 

Czym dokładnie jest system cargo?

 

System cargo służy do łatwego przechowywania produktów lub elementów wyposażenia. Jest to połączenie specjalnych koszy, które mocuje się na konstrukcji wykonanej z wytrzymałych drutów, zabezpieczonych chromowaną warstwą lub lakierem. Takie rozwiązanie jest charakterystyczne przede wszystkim dla szafek w kuchni lub spiżarni.

 

Zastosowanie systemu prowadnic umożliwia wygodne wysuwanie cargo, a tym samym łatwy dostęp do przechowywanych w danym miejscu produktów. Bardzo dużą zaletą zastosowania tego rozwiązania jest możliwość jego montażu praktycznie w każdym miejscu. – System cargo został w szczególności doceniony przez właścicieli kuchni, którzy borykali się z problemem nie do końca niewykorzystanej przestrzeni w szafkach narożnych. Pozwala na zachowanie porządku i ładu w przechowywanych produktach, a dzięki różnorodnym rozwiązaniom, możliwe jest jego zastosowanie w dowolnym pomieszczeniu domowym i nie tylko – podkreśla specjalista z firmy ARTVINYL-POL Sp. z o.o.
 

Jak wygląda zastosowanie systemów cargo w kuchni?

 

Zależnie od zapotrzebowania, a przede wszystkim projektu samej kuchni, w celu uzyskania większej funkcjonalności wnętrza wykorzystuje się różnego rodzaju warianty systemu cargo. Można zdecydować się na jedno lub więcej rozwiązań, między innymi w:

  • wąskich szafkach,
  • wysokich szafach,
  • szafce narożnej,
  • w wersji max do dużej szafy.

 

Zastosowanie systemu cargo w wąskiej szafce jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jakie pojawiają się w domach. Podczas planowania mebli na wymiar w kuchni, nie zawsze jest możliwość zagospodarowania przestrzeni w pełni. Wówczas w powstałej szczelinie montuje się szafkę cargo. Tego typu opcja pozwala na zwieńczenie całego projektu, ale również zagospodarowanie miejsca, które w przypadku kuchni jest kwestią kluczową. Długie oraz wąskie szafki cargo najczęściej mają szerokość zaledwie 15 centymetrów, jednak ta w zupełności wystarczy, aby móc wygodnie przechowywać w niej np. kuchenne środki czystości, czy też różnego rodzaju sosy, oleje i produkty sypkie.

 

Przestrzeń narożna zawsze przysparza najwięcej problemów przy jej zagospodarowaniu. To nietypowe miejsce przy zastosowaniu systemu cargo zyskuje sporo na funkcjonalności. Dzięki niemu możliwe jest wysunięcie całej szuflady w taki sposób, że z łatwością można dostać się do każdego elementu, który przechowuje się w tym miejscu.

 

Montaż systemów cargo jest obecnie bardzo popularny. Największą popularnością cieszy się w kuchni, chociaż w przypadku niewielkich mieszkań, stosuje się go także często w łazienkach, czy przedpokoju — szczególnie jeżeli ten ma wnęki do zagospodarowania.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas