Artykuł sponsorowany Rodzaje dostępnych na rynku folii reklamowych

Rodzaje dostępnych na rynku folii reklamowych

Współczesne reklamy przybierają rozmaite formy. Reklama na billboardach to dziś standard, ponadto nie ma takiego samego rodzaju zasięgu, jak np. reklamy na samochodach czy w postaci magnesów na lodówkę. Do nanoszenia i drukowania takich reklam stosuje się specjalne metody i materiały, np. różne rodzaje folii. Jakie rodzaje folii reklamowych są obecnie dostępne na rynku?

Folie magnetyczne

Folie magnetyczne to bardzo efektowny sposób reklamy, który ponadto może być wykorzystywany wielokrotnie w i w różnych miejscach, ze względu na łatwy i szybki montaż oraz demontaż. Taka folia jest magnesowana po jednej stronie, a jej przyczepność zależy od jej grubości i od rodzaju oraz grubości powierzchni, do której ma przylegać. Oczywiście skład chemiczny, sposób magnesowania i inne jej cechy mogą zostać zmienione pod kątem tego, jak folia będzie używana. Można ją z powodzeniem umieścić wszędzie, gdzie występuje powierzchnia przyciągająca magnes – czyli na pojazdach służbowych, cennikach, tablicach informacyjnych lub jako gadżety – głównie magnesy na lodówkę.

Folie transportowe

Folie transportowe służą głównie do przenoszenia wyciętych w folii samoprzylepnej napisów, ale często też stosuje się je do przenoszenia elementów grafiki. Takie folie mają stosunkowo słaby klej, aby po przeniesieniu wyciętych napisów można było ją łatwo odkleić, a samo układanie napisów na powierzchni docelowej bardzo precyzyjne, ponieważ folie transportowe są przeźroczyste. Takie folie są najczęściej stosowane do naklejania grafik i napisów na ściany, karoserie samochodów, szyby, szyldy reklamowe. Występują w wersjach przeźroczystych i półprzeźroczystych oraz o różnej sile kleju.

Folie samoprzylepne ploterowe

Samoprzylepne folie ploterowe służą do wycinania na ploterze. Stosuje się je w reklamie zewnętrznej i wewnętrznej – np. do dekoracji wnętrz, stoisk targowych, ścian. W reklamie zewnętrznej często widzimy ją na samochodach i na pojazdach komunikacji miejskiej. Jej dużą zaletą jest możliwość naklejania na nierówne lub obłe elementy, np. na karoserię samochodu. Folia ploterowa produkowana jest w różnych grubościach, a od grubości zależy jej trwałość – dostępne są folie o trwałości 4, 8 lub 10 lat. Jeśli natomiast używamy jej wewnątrz pomieszczenia – jej trwałość jest praktycznie nieograniczona. Dobre folie ploterowe – jak również wiele innych rodzajów folii – oferuje np. firma Akces

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas