Materiał Partnera Kompleksowe usługi architekta wnętrz – czym może się zająć specjalista?

Kompleksowe usługi architekta wnętrz – czym może się zająć specjalista?

Stworzenie spójnego pod względem estetycznym i jednocześnie praktycznego wnętrz nie jest łatwe. Pracami tego typu zajmuje się architekt wnętrz, który jest w stanie zaoferować swoim klientom szereg kompleksowo zrealizowanych usług. Profesjonalista zadba bowiem o wygląd pomieszczeń w budynkach różnego typu, przygotuje ich trójwymiarową wizualizację i w sposób rzetelny przeanalizuje koncepcję z klientem.

Pomocna wizualizacja

Każde z pomieszczeń, które podlega zaprojektowaniu przez architekta wnętrz, musi być przez niego dokładnie zmierzone. Na podstawie obliczeń specjalista jest w stanie zaproponować poszczególne rozwiązania – zarówno w postaci mebli, jak i innych elementów wyposażenia. Zanim jednak zajmie się rozmieszczaniem ich w konkretnych miejscach wybranych pomieszczeń, architekt wnętrz odbędzie konsultacje z klientem, w trakcie których ustalone zostaną najważniejsze oczekiwania i wymagania inwestora względem estetyki i funkcjonalności wynikającej z odpowiedniego zagospodarowania dostępnej przestrzeni.

Pozwala to przygotować projekt w postaci wizualizacji 3D, która jest niezwykle istotnym elementem współpracy z architektem wnętrz. Tak wykonana koncepcja wymaga jednak nie tylko zastosowania odpowiedniego oprogramowania, ale też posiadania sporych umiejętności w tym zakresie. Zadba o to biuro Mp Projekt Malwina Pietrzak, które opracuje projekt plastyczny rozmaitych wnętrz w budynkach mieszkalnych i innych obiektach użytkowych. Na czym jeszcze polegają kompleksowe usługi świadczone przez specjalistę w tej branży?

Podążanie za trendami

Architekt wnętrz musi na bieżąco aktualizować i poszerzać swoją wiedzę – wykonywane w danej stylistyce projekty powinny zawierać rozwiązania nowoczesne i dające możliwość zwiększenia funkcjonalności oraz gwarantujące doskonałą, zgodną z najnowszymi trendami estetykę. Atutem dobrego specjalisty w tej branży jest wszechstronność, bowiem może się on zająć koncepcją pomieszczeń w domu i mieszkaniu, ale też sklepie, biurze czy każdym niemal obiekcie. Ciekawą usługą profesjonalnych biur prowadzonych przez architektów wnętrz jest tzw. home staging.

Oznacza to przygotowanie konkretnego, wystawionego na sprzedaż lub przeznaczonego do wynajmu budynku w taki sposób, by stał się on atrakcyjny dla potencjalnych klientów. Warto w tym zakresie zaufać architektowi wnętrz, dzięki któremu o wiele łatwiej znajdziemy kupca czy osobę zainteresowaną wynajęciem danego lokalu z atrakcyjnie wyglądającymi pomieszczeniami. Do kompleksowych usług specjalisty należy też opracowywanie rysunków  technicznych, z których korzystają podwykonawcy. Szereg czynności realizowanych przez architekta wnętrz pozwala zatem stworzyć niepowtarzalne, doskonale zaaranżowane pomieszczenia, których wygląd będzie odpowiadał nie tylko oczekiwaniom klienta, ale też najnowszym trendom.

Podziel się