Artykuł sponsorowany Zewnętrzne parapety stalowe – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Zewnętrzne parapety stalowe – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Dobrze dobrany parapet zewnętrzny sprawia, że wygląd wnęki okiennej zyskuje absolutnie unikalnego charakteru. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to element w sposób stały narażony na oddziaływanie warunków atmosferycznych, powinien być wykonany z materiału, którego struktura poradzi sobie z różnego rodzaju czynnikami. Propozycji asortymentowych jest wiele, choć wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszą się parapety stalowe. Co warto o nich wiedzieć?

Co wyróżnia stal powlekaną?


Nowoczesne parapety zewnętrzne wytwarzane są z wysokiej jakości stali ocynkowanej, którą dodatkowo powleka się poliuretanową powłoką ochronną w wybranym przez klienta kolorze z palety RAL. Z technologicznego punktu widzenia oznacza to, że dla samego materiału zagrożenia nie stanowi ani wilgoć, ani tym bardziej wpływ promieniu słonecznych. Parapety tego typu charakteryzują się bardzo długą żywotnością i pomimo tego, iż są nieco droższe od swoich odpowiedników wykonanych z tworzyw sztucznych, to wszelkie poniesione koszty można potraktować w kategorii inwestycji, która na pewno się zwróci.

Niezwykle rozbudowana gama kolorystyczna stalowych parapetów zewnętrznych znacząco ułatwia indywidualną aranżację oraz dopasowanie produktu do przewodniego motywu stolarki otworowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość stwarza wrażenie spójnej i przede wszystkim dobrze przemyślanej koncepcji. Obecnie klienci mają do swojej dyspozycji całkiem interesującą ofertę dotyczącą parapetów uniwersalnych. Niemniej jednak lepiej zdecydować się na wykonanie pod indywidualne zamówienie. Pozwoli to uwzględnić wszystkie wymiary oraz idealnie dopasować kąty gięcia obróbki. Co jeszcze warto wiedzieć?

Parapet z blachy drewnopodobnej?


Stolarka otworowa bardzo często produkowana jest w kolorach drewna naturalnego takich jak orzech, mahoń, dąb, złoty dąb czy dąb bagienny. Jako że klasyczne parapety stalowe spotkać można tylko i wyłącznie w odcieniach monolitycznych, ich idealne spasowanie z oknem jest po prostu niemożliwe. Dlatego też producenci zdecydowali się na wdrożenie do produkcji blach, które imitują drewno nie tylko swoim kolorem, ale także swoją fakturą. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznie zaprojektowanych oklein, które stanowią oczywiście warstwę wierzchnią.

Jak podkreślają specjaliści z firmy budowlanej Budmonter, dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że wykorzystywany w procesie produkcji rdzeń stalowy charakteryzuje się większą grubością. Dla porównania grubość parapetów standardowych wynosi od 0,5 do 0,6 milimetra, a tych drewnopodobnych zaczyna się od 0,7 milimetra. Warto również wiedzieć o tym, iż w zestawie z zakupionym parapetem powinny znaleźć się również zaślepki w wersji lewej oraz prawej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas