Artykuł sponsorowany Jak wygląda gipsowanie ścian?

Jak wygląda gipsowanie ścian?

Gipsowanie ścian jest niezbędne dla pomieszczeń, które zamierzamy malować lub chcemy w tych miejscach zamieścić na ścianach tapetę, ponieważ do tych czynności niezbędne są równe ściany, bez żadnych nierówności. Gipsowanie to proces, dzięki któremu ściany są wyrównywane. Gipsowanie ścian składa się z kilku etapów, dlatego zaleca się wykonywanie tego zadania przez specjalistów z branży budowlanej. To zapobiegnie pominięcie którego kroku podczas gipsowania.

Przygotowywanie gładzi

Na początku procesu gipsowania najważniejsze jest przygotowanie odpowiedniej gładzi. To jak gładź zostanie przygotowana będzie miało ogromne znaczenie jeśli chodzi o parametry powstałej masy oraz jej wytrzymałości. Podczas przygotowywania gładzi należy dokładnie trzymać się zaleceń podanych przez producenta na opakowaniu. Zalecenia te proporcji składników, którymi są sucha mieszanka i woda. Lekceważenie informacji będących na opakowaniu może skutkować wyrobieniem gładzi zawierającej grudki lub powstanie masa, której konsystencja będzie w znacznym stopniu utrudniała pracę. Gładź powstaje poprzez dodawanie do odpowiedniej ilości wody proszku. Po upływie zalecanego czasu należy wymieszać składniki mieszadłem. Należy pamiętać, że wiadro lub inny pojemnik, w którym mieszana jest gładź musi być czyste.

Jak przebiega gipsowanie ścian?

Dla wprawionych osób, gipsowanie ścian nie jest trudnym zadaniem. Podczas wykonywania tej pracy powinniśmy zwracać uwagę na to, aby równomiernie rozprowadzać i wygładzać gładź. Do gipsowania fachowcy z firmy budowlanej Maciej Wantuch z Jabłonnej używają niezbędnych narzędzi, którymi są metalowe pace. Oczywiście przed rozpoczęciem używania ich musza być one czyste, w innym wypadku praca będzie znacznie utrudniona.

Nakładanie gładzi powinno zaczynać się od sufitu, a dopiero później przechodzi się do nakładania jej na ściany. Gipsowanie ścian powinno odbywać się ruchami od podłogi do sufitu. Nakładanie gładzi na ściany dobrze jest rozpocząć od strony okien, ponieważ to pozwoli na bieżące kontrolowanie naszej pracy. Często ściany gipsuje się dwukrotnie. Celem pierwszego nakładania gładzi jest wyrównanie powierzchni, z kolei drugie gipsowanie poprawie pozostałe niedoskonałości.

Gdy nałożona na ściany i sufit gładź wyschnie, można przystąpić do prac wykończeniowych. Gipsowaną powierzchnię można szlifować za pomocą papieru ściernego lub wykorzystując specjalną siatkę ścierną. Zabieg ten usunie wszelkie nierówności, a powstała powierzchnia będzie idealnie gładka. Gramatura używanych przez nas narzędzi do szlifowania powinna wynosić 120-160 przy szlifowaniu wstępnym oraz 200-220 przy ostatecznym szlifowaniu. Należy również przygotować się na to, że podczas szlifowania gipsowanych ścian dochodzi za zapylenia pomieszczeń, co może być nieprzyjemne dla domowników.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas