Materiał Partnera Zastosowanie kamienia w aranżacji wnętrz

Zastosowanie kamienia w aranżacji wnętrz

Kamień naturalny jest materiałem przede wszystkim wyróżniającym się sporą wytrzymałością. Spore możliwości w zakresie jego obróbki sprawiają, że wykonuje się z niego obecnie nie tylko elementy architektury zewnętrznej, ale również wyposażenie wnętrz domów jednorodzinnych i mieszkań. Jakie konkretnie wyroby może zaoferować sprawdzony zakład kamieniarski?

Kamień naturalny w kuchni

Granit, marmur oraz piaskowiec to najpopularniejsze kamienie naturalne, które wykorzystywane są m.in. do produkcji elementów wyposażenia wnętrz. Ich obróbka nie jest łatwa, jednak w sprawdzonych zakładach kamieniarskich możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Sprawia to, że ze wspomnianych materiałów można przygotować wyroby o pożądanym kształcie i rozmiarach. Świetnie sprawdza się to przy wykańczaniu mieszkań i domów jednorodzinnych.

W takich budynkach mieszkalnych kamień stosuje się chociażby w kuchniach. Kamienne blaty kuchenne to nie tylko elegancki dodatek do zabudowy, ale przede wszystkim bardzo praktyczne rozwiązanie dla użytkowników. Kamień naturalny jest bowiem wytrzymały, odporny na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne, dlatego pozostaje funkcjonalnym uzupełnieniem kuchni. Firma Kamieniarstwo Krzysztof Dzierżek jest w stanie przygotować kamienne blaty kuchenne na indywidualne zamówienie klienta. Mogą one różnić się np. kolorem, a także grubością czy sposobem wykończenia. Co jeszcze wykonuje się z kamienia?

Kamienne schody w domu wielokondygnacyjnym

Kolejnym elementem wyposażenia wnętrz wykonywanym np. z granitu są schody. W przypadku domów piętrowych dają one możliwość łatwego przedostania się na wyższe kondygnacje budynku. Stanowią jednak również ważną część aranżacji korytarza, dlatego istotny jest też ich wygląd. Przygotowane z kamienia naturalnego będą niezwykle estetyczne, eleganckie i jednocześnie łatwe w czyszczeniu. Sprawdzony zakład kamieniarski wykona dla klienta również kamienne parapety.

Z kamienia naturalnego można także zamówić nietuzinkową obudowę kominka. Umieszczony w centralnym punkcie salonu będzie doskonałym uzupełnieniem aranżacji każdego domu jednorodzinnego. Wspomniane już spore możliwości w zakresie obróbki kamienia naturalnego pozwalają na przygotowanie z niego również posadzki czy okładziny ścienne. Zastosowanie kamienia w aranżacji wnętrz jest zatem bardzo szerokie. Decyzja o użyciu takiego materiału powinna wiązać się z wyborem odpowiedniego zakładu kamieniarskiego, który będzie w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty elementów wyposażenia domów i mieszkań.

Opracowanie:

Kamieniarstwo - Krzysztof Dzierżek

Łapy , Harcerska 14

  • tel. 606 890 119

Podziel się