Materiał Partnera Jakie usługi wykonuje kamieniarz?

Jakie usługi wykonuje kamieniarz?

Gdy przejeżdża się obok zakładu kamieniarskiego, pierwszym co rzuca się w oczy są ustawione na zewnątrz nagrobki i płyty cmentarne. Jest to jednak tylko część usług, które wykonuje kamieniarz. Można u niego bowiem zamówić wiele elementów do domu, biura, lokalu, instytucji publicznej i wielu innych miejsc, które nadadzą wnętrzu wyjątkowy charakter. Jakie trwałe elementy wykonane z kamienia znajdują się w ofercie kamieniarza?

Pomniki i nagrobki

Do najpopularniejszych usług świadczonych przez kamieniarzy jest tworzenie według zamówienia klienta płyt cmentarnych i nagrobków. Oprócz ich realizacji, te stojące i niszczejące na cmentarzach mogą zostać przez kamieniarza poddane procesowi renowacji. Czyści on je oraz specjalną zaprawą uzupełnia ubytki, a dzięki jego pracy nagrobek jest jak nowy. Jednak zakłady świadczące usługi kamieniarskie, takie jak ten należący do Sylwestra Rudnickiego z Warszawy, mają w zanadrzu szereg innych realizacji do domu czy budynków użyteczności publiczne, które poszukują trwałych i stylowych rozwiązań do wnętrz.

Wyjątkowe schody

Kamienne schody świetnie sprawdzą się zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Szczególnie urokliwie będą prezentowały się prowadząc na taras lub na piętro w drewnianym domu. Ta niezwykła kompozycja drewna i kamienia nadaje wnętrzu ciepło i styl. Z kolei jeśli kamienne schody pojawią się na zewnątrz budynku, posłużą w niezmienionej formie przez dziesiątki lat. Są odporne na warunki atmosferyczne i niszczenie – potrzeba wiele czasu, aby trzeba było wykonać choćby drobne renowacje.

Stylowa kuchnia

Możliwość wykonania mebli na wymiar daje nieskończone pomysły na aranżację kuchni. Jej uzupełnieniem może być kamienny blat. Odporny na zabrudzenia, łatwo zmywalny i antybakteryjny – to tylko część jego zalet. Trudno jest go zniszczyć mechanicznie i nie wżerają się w niego plamy z jedzenia. Wysokie temperatury nie wpływają na kolor oraz kształt kamiennego blatu – bez obaw można kłaść na nim rozgrzane blachy czy garnki. Jest to inwestycja na długie lata, którą na zamówienie wykona kamieniarz – zarówno w domu, jak i lokalu.

Wnętrze salonu z duszą

Kamień może stać się elementem ocieplającym salon – wspaniale prezentuje się jako wykończenie kominka. Dzięki odporności na wysokie temperatury, a zarazem długiego czasu potrzebnego najpierw do jego nagrzania się, a później oddania ciepła, będzie o wiele bardziej funkcjonalny, niż inne materiały służące do aranżacji tego elementu salonu. Ponadto kamień jest ponadczasowy i przywodzi na myśl luksusowe alpejskie hotele i domki – dzięki temu dodaje każdemu wnętrzu niepowtarzalnego uroku.

Trwałe parapety

Idealnym rozwiązaniem do instytucji publicznych, szczególnie szkół i innych miejsc, gdzie będą służyły na przykład do siadania czy trzymania bagażu, są kamienne parapety. To proponowane przez kamieniarza rozwiązanie jest trwałe i bezpieczne. Bardzo trudno jest je zniszczyć i nawet po długich latach intensywnego używania będą wyglądały jak nowe.

Opracowanie:

Sylwester Rudnicki Usługi Kamieniarskie

Warszawa , Mehoffera 52

  • tel. 506 497 868

Podziel się