Materiał Partnera
Zalety zastosowania hal namiotowych jako powierzchnie garażowe

Zalety zastosowania hal namiotowych jako powierzchnie garażowe

Hale namiotowe mają wiele zastosowań. Jednym z nich jest wykorzystanie ich jako powierzchni garażowych. Zależnie od tego, co będzie przechowywane w garażu, halę można w pełni dopasować do potrzeb i wybrać np. halę ocieplaną lub nieocieplaną. Jakie zalety mają takie garaże? Dowiedz się więcej o atutach hal namiotowych wykorzystywanych jako garaże.

Hala namiotowa zamiast tradycyjnego garażu – trwałość oraz łatwość i szybkość montażu

Decydując się na konstrukcje namiotowe lekkie i średnie, można mieć pewność, że montaż i demontaż tego typu garażu będzie łatwy oraz szybki. Te rodzaje hal charakteryzują się dużą mobilnością, dlatego świetnie sprawdzi się jako tymczasowy garaż np. na budowie. Bardzo często średnie hale namiotowe montowane są także przy budynkach mieszkalnych. Mogą być zarówno wolnostojące, jak i dobudowane do budynku (konstrukcje namiotowe jednospadowe). Hale namiotowe lekkie i średnie są trwałe i odporne na warunki pogodowe. Świetnie sprawdzą się podczas użytkowania przez cały rok. Z kolei, dla osób, które poszukują np. garażu o sporych rozmiarach z zamiarem umiejscowienia go w stałym miejscu, dobrym wyborem będą konstrukcje namiotowe ciężkie. Tego typu hale namiotowe również są szybkie i łatwe w montażu, jednak aby je wybudować należy skorzystać z ciężkiego sprzętu np. dźwigów, zwyżek.

Zalety hali namiotowej jako garażu – brak formalności, mobilność i inne

Należy podkreślić, że w przeciwieństwie do budowy budynku, hala nie wymaga załatwiania wielu formalności. Można postawić ją w dowolnym miejscu, nie starając się o uzyskanie zgód i innych zaświadczeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy garaż ma powstać w krótkim czasie. Inną zaletą hal namiotowych (np. wykonywanych przez firmę VIGVAM z Izabelina) jest ich mobilność. Decydując się na murowany budynek należy podjąć ostateczną decyzję o miejscu, w którym ma stanąć garaż, z kolei hala namiotowa służąca za garaż może szybko zmienić miejsce, w którym jest postawiona. Równie szybko można zdecydować się na rozbudowę takiego garażu bądź jego modyfikacje. To z pewnością zalety, których nie mają budynki murowane. Dodatkowo, hale namiotowe można w pełni dostosować. Jeśli w jednym sezonie korzystasz z garażu nieocieplanego, nie oznacza to, że musi tak pozostać na stałe. Jeśli konieczna jest izolacja, to bardzo szybko można zbudować garaż, w którym szybko stworzysz odpowiednie warunki do przechowywanych produktów.

Podziel się