Materiał Partnera Zalety szpachlowania natryskowego

Zalety szpachlowania natryskowego

Szpachlowanie jest popularnym sposobem na eleganckie i estetyczne wykończenie ścian. Jest rozwiązaniem stosowanym w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i przestrzeni biurowej. Wiele prac remontowych jest skomplikowanych oraz czasochłonnych. Zdecydowanie się na szpachlowanie natryskowe znacznie je ułatwia i przyspiesza ich realizację. W Polsce jest ono coraz chętniej stosowane. Dowiedz się, na czym polega i jakie są jego zalety!

Charakterystyka szpachlowania natryskowego

Szpachlowanie natryskowe opiera się na hydrodynamicznej technologii. Stosuje się w tym przypadku specjalistyczny sprzęt, odpowiednio dobrany agregat. Urządzenie to pozwala na pokrycie nawet czterokrotnie większej powierzchni niż w przypadku tradycyjnego szpachlowania. W efekcie uzyskuje się wysoką jakość wykończenia wybranej powierzchni w atrakcyjnej cenie.

Profesjonalne szpachlowanie jest ważnym elementem kompleksowo wykonywanych prac remontowo-wykończeniowych. Agregat wyposażony jest w zbiornik, który może mieścić nawet 60 litrów gotowej zaprawy. Wiele modeli tego urządzenia jest przystosowanych do każdego rodzaju gładzi, fug i mas bitumicznych. Ich działanie opiera się na zastosowaniu pompy oraz węża, który jest połączony ze specjalnym pistoletem. Ten zaś odpowiada za rozprowadzenie przygotowanego wcześniej preparatu.

Agregat ma ponadto zamontowany specjalny filtr, który zapewnia idealną gładkość gładzi i nieskazitelną fakturę. Szpachlowanie natryskowe jest łatwe i nie rwa długo. Polega na trzymaniu pistoletu w odległości około 15–20 centymetrów od wybranej powierzchni.

Szpachlowanie natryskowe – najważniejsze zalety

Jak wskazują specjaliści firmy remontowo-budowlanej Nice House, szpachlowanie natryskowe ma wiele zalet. Wśród największych można wymienić:

  • niezwykle wysoką wydajność usługi – jest ono doskonałym sposobem na szybkie pokrycie dużych powierzchni,

  • skrócenie czasu prac remontowych i wykończeniowych,

  • możliwość uzyskania idealnie gładkich ścian, bez zacieków i nierówności,

  • eliminację uciążliwego i szkodliwego pylenia,

  • atrakcyjną cenę usługi,

  • możliwość stosowania na małych bardzo dużych powierzchniach,

  • możliwość zmniejszenia ilości używanego materiału.

Szpachlowanie natryskowe daje doskonałe efekty przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów remontu i oszczędności czasu jego przeprowadzenia. Można dzięki niemu uzyskać idealnie wygładzone powierzchnie. Precyzja wykonania jest widoczna gołym okiem, również w przypadku nietypowych płaszczyzn. Technika ta świetnie sprawdza się na powierzchniach o nieregularnej strukturze i takich, do których trudno dostać się w sposób manualny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas