Materiał Partnera Powody, dla których warto zdecydować się na ocieplenie domu

Powody, dla których warto zdecydować się na ocieplenie domu

Czy wiesz, że w Polsce już od początku lat 90-tych XX wieku systematycznie ociepla się ściany zewnętrzne domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych i obiektów użytku publicznego? Inwestycja w izolację jest dużym przedsięwzięciem. Warto jednak być świadomym, że osoby, które na nią się decydują, mogą liczyć na szybki zwrot kosztów i liczne korzyści, które wynikają z zastosowania tego rozwiązania. Przeczytaj, jakie są największe zalety ocieplenia budynku.

Im lepsze ocieplenie, tym niższe rachunki – zalety izolacji

Jedną z największych zalet ocieplenia budynku jest energooszczędność. Dzięki nałożeniu – na ściany zewnętrzne budynku – warstwy wełny mineralnej lub styropianu, zmniejsza się bowiem zapotrzebowanie na energię, potrzebną do ogrzewania domu. Wynika to z faktu, że w zimie, temperatura wewnątrz ocieplonego domu jest wyższa. Z kolei latem, ściany budynku nie powinny się nagrzewać w szybkim tempie, więc używanie klimatyzacji nie jest w takim przypadku kwestią priorytetową. Warto również zaznaczyć, że budynek, który jest ocieplony, automatycznie staje się droższy i bardziej pożądany na rynku nieruchomości.

Jakie jeszcze są zalety inwestycji?

Oprócz oszczędności, ocieplenie budynku wiąże się z licznymi korzyściami. Zalety wykonania izolacji to przede wszystkim:

  • estetyka budynku – wykonanie izolacji budynku i pokrycie wszystkiego wybraną warstwą tynku  pozwala na uzyskanie ładnych, świeżych elewacji. Szczególnie widoczne jest to w przypadku starych budowli, bowiem ocieplenie ścian zewnętrznych domu będzie równoznaczne z nadaniem zupełnie nowego, estetycznego wizerunku,
  • ograniczenie emisji dwutlenku węgla – założenie izolacji zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie domu, co jest równoznaczne z mniejszą emisją dwutlenku węgla i mniejszym zużyciem nieodnawialnych źródeł energii. Ocieplenie domu jest więc pro-ekologicznym rozwiązaniem,
  • poprawa mikroklimatu pomieszczeń,
  • ochrona domu przed rozwojem pleśni i grzybów.

Ocieplenie budynku – komu zlecić?

Elewacja budynku powinna służyć przez wiele lat. Jej trwałość uzależniona jest jednak od kilku czynników. Są to przede wszystkim: dobór odpowiednich materiałów czy też jakość wykonania izolacji budynku. W związku z tym, nie warto pochopnie podejmować decyzji odnośnie współpracy z daną firmą budowlaną. Ważne jest bowiem, by osoby, które podejmą się realizacji zlecenia posiadały doświadczenie w branży. Rekomendowaną pod tym względem firmą jest ADM. Jest to przedsiębiorstwo znajdujące się w Lublinie, które wyróżnia się na tle innych firm profesjonalizmem, terminowością oraz dokładnością prac.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas