Materiał Partnera Zalety płyt granitowych dla ogrodów

Zalety płyt granitowych dla ogrodów

Płyty granitowe podobnie jak bruk, stają się najpopularniejszym materiałem do wykańczania ogrodów. Ich niezwykły wygląd łączy się w parze z niską ceną. Uwagę należy zwrócić także na wysokie parametry techniczne. Płyty granitowe wytrzymują bez uszkodzenia wiele lat. Jakie są jeszcze ich zalety? Poznasz je w dalszej części artykułu.

Uniwersalność zastosowania – postaw na nowoczesny design!

Płyty granitowe mają uniwersalne zastosowanie. Są one wielkoformatowe i bardzo różnorodne. Niektóre płyty wyróżniają się prostotą, a inne są bardziej wzorzyste. Dzięki temu łatwo można dostosować wyrób dla swoich potrzeb oraz gustu. Płyty przygotowywane są także w różnych kształtach i wymiarach. Popularne są formy kwadratowe, a także podłużne prostokątne.

Płyty granitowe ze względu na parametry techniczne oraz wygląd można stosować niemalże przy każdym domu i nie tylko. Świetnie sprawdzają się jako materiał wykończeniowy tarasów. Można nimi również wykładać przestrzeń wokół basenów oraz altan. Z płyt granitowych tworzone są również piękne schody zewnętrzne, podjazdy, obejścia budynków oraz miejsca parkingowe pod wiatami. Można z nich przygotowywać również ogrodowe ścieżki.

Design najwyższych jakościowo produktów – m.in. marki POLBRUK – pozwala wykorzystać je przy domach industrialnych, nowoczesnych, awangardowych, górskich, klasycznych, śródziemnomorskich, wiejskich czy staropolskich. Pasują one także do różnych aranżacji ogrodowych, zarówno tych prowansalskich, jak i naturalistycznych.

Wysokie parametry techniczne – inwestycja na lata

Płyty granitowe wyróżniają się nie tylko pięknym wyglądem, ale także wysokimi parametrami technicznymi. Są one:

  • hydrofobowe,
  • mrozoodporne,
  • odporne na wysoki nacisk i obciążenia (dynamiczne i statyczne),
  • odporne na blaknięcie,
  • odporne na zarysowania i stłuczenie po zamontowaniu,
  • odporne na niekorzystne działanie środków chemicznych,
  • odporne na promieniowanie UV.

Dodatkowo wyróżniają się niebywałą funkcjonalnością. Są antypoślizgowe, pozwalając ustawiać na nich zarówno meble ogrodowe metalowe, jak i drewniane. Ich czyszczenie również jest bardzo proste. Ulegają one samooczyszczeniu podczas deszczu. Można o nie również dbać z wykorzystaniem myjki parowej lub też ciśnieniowej. Warto prosić montażystów płyt granitowych i kostek brukowych jednak o to, aby tworzyli systemy bezpoinowe. Nie tylko są one niebywale piękne, ale także żywotne. Lepiej znoszą również zabrudzenia.

O najwyższe parametry techniczne tworzonych tarasów, ścieżek czy podjazdów zawsze dba wykonawca GRANITO-BRUK. To z nim warto projektować aranżacje ogrodowe z granitu.

Atrakcyjna cena materiałów i usług wykonawczych

Płyty granitowe wraz z usługą montażu na gruncie ziemnym, płycie betonowej lub na wylewce z betonu hydrotechnicznego, kosztują więcej niż konstrukcje tworzone z bruku. Nie oznacza to jednak tego, że inwestycja w granit nie jest opłacalna. Trwałość, piękny design, a także stosunkowo szybki montaż rekompensują wyższą cenę. Ta z roku na rok maleje, a producenci płyt granitowych często przyznają na nie rabaty. Warto szukać również u dystrybutorów wyprzedaży – pojawiają się one zimą.

Jeśli chodzi zaś o montaż, wybierając szeroko wyspecjalizowaną firmę z nowoczesnym sprzętem, również można liczyć na atrakcyjne ceny usług. Im większa inwestycja, tym tańsze będzie wykonawstwo. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas