Materiał Partnera Nieregularne kostki ozdobne na przykładzie systemu Sasso

Nieregularne kostki ozdobne na przykładzie systemu Sasso

Nieregularne kostki brukowe to pomysł na stworzenie nietuzinkowej nawierzchni przed swoim domem czy innym budynkiem. Są bardzo oryginalne i wyróżniają się swoimi ciekawymi kształtami, przykuwając uwagę oraz podkreślając charakter otoczenia i nadając mu wyjątkowego sznytu.

Charakterystyka systemu Sasso

Obecnie kostki brukowe mają nie tylko utwardzać powierzchnię gruntu, ale także są elementem ozdobnym, co w przypadku systemu Sasso jest szczególnie istotne. Kostki o nieregularnym kształcie składają się z kilku elementów, których trzon stanowią płyty, nawiązujące swoim kształtem do sześcioboku o nieregularnych kształtach. Charakterystyczne dla tych płyt jest wyraźne, nieregularne przecięcie, naśladujące naturalnie popękaną ziemię. Ułożenie takich elementów, tworzy na powierzchni piękną mozaikę. System Sasso dostępny jest w czterech kolorach: Sasso – melanż lato, melanż ostryga, melanż popiół oraz melanż pustynia. Pozwala to na dopasowanie odpowiedniej kolorystyki do charakteru otoczenia.

Gdzie znajdują zastosowanie nieregularne kostki brukowe?

Kostki brukowe o nieregularnych kształtach, jak system Sasso, ze względu na swój oryginalny, elegancki i nietuzinkowy wygląd nadają się do ułożenia przed domem, na tarasie na całej powierzchni, nadając otoczeniu ciekawy wygląd. Mogą one stanowić również element dodatkowy w dekoracji nawierzchni, występując wraz z innymi kostkami, łącząc się w ciekawe kompozycje. System Sasso znakomicie nadaje się do tworzenia ścieżek w ogrodzie, podkreślając jego charakter i nadając mu wyjątkowy wygląd. Nieregularne kostki tworząc mozaikę, jednocześnie nawiązują do surowego charakteru skały, co znakomicie sprawdzi się w wielu ogrodach.

Jak tworzyć kompozycje z nieregularnych kostek?

Ograniczenia w tym zakresie nie istnieją. Granicę stanowi wyobraźnia. Można takie kostki ułożyć na całej powierzchni lub łączyć je z innym kostkami. Mogą one ze sobą współgrać kolorystycznie lub przeciwnie – stanowić dla siebie kontrast. System Sasso może wyznaczać zewnętrzną krawędź utwardzonej powierzchni, która wewnątrz będzie wypełniona inną kostką, ale może być ułożony także pomiędzy nimi w formie ścieżek. Ułożenie takiej nieregularnej kostki zależy od własnych upodobań estetycznych i potrzeb.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas