Materiał Partnera Zalety i zastosowanie minikoparek

Zalety i zastosowanie minikoparek

Minikoparki a inaczej koparki kompaktowe, to urządzenia charakteryzujące się małymi rozmiarami. Dzięki temu nadają się do wykorzystania w trudnodostępnych miejscach, gdzie wymagane jest zachowanie wysokiej precyzji. Są wyjątkowo zwrotne i mobilne,  jednocześnie zachowując moc i osiągi koparek o tradycyjnych wymiarach. Gdzie wykorzystuje się te niezwykle przydatne maszyny i dlaczego są aż tak przydatne?

Do czego wykorzystuje się minikoparki?

Minikoparka to pojazd gąsienicowy umożliwiający sprawne wykonywanie wszelkich prac ziemnych. Na budowę pojazdu składają się dwa główne elementy — napęd gąsienicowy i łyżka. Taki system poruszania pozwala na pracę nawet w bardzo ciężkich warunkach. Skuteczne układy hydrauliczne wykorzystywane w najnowocześniejszych minikoparkach zapewniają wysokie parametry pracy i zapewniają wielorakie zastosowanie.

Praktyczne zastosowanie tego rodzaju pojazdów przewiduje:

  • wykonywanie przekopów pod fundamenty,

  • tworzenie wykopów pod szamba i studnie,

  • wykonywanie rozkopów pod instalacje przydomowe (gaz, prąd, woda)

  • profilowanie rowów melioracyjnych,

  • usuwanie korzeni,

  • wykopy pod kostkę brukową,

  • małe wyburzenia,

  • wykonywanie otworów pod słupy ogrodzeniowe.

Minikoparki to urządzenia uniwersalne i powszechnie używane w pracach elektroinstalacyjnych, budowlanych, gazowniczych czy wodno-kanalizacyjnych. Do jednorazowego przeprowadzenia niezbędnych prac ziemnych lub wykorzystania przez określony czas zaleca się skorzystanie z usługi wynajmu sprzętu budowlanego, np. od firmy Protech. Takie rozwiązanie umożliwia wykorzystanie nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu za stosunkowo niewielką opłatą.

Minikoparki, czyli wysoka funkcjonalność w kompaktowej wersji

Minikoparki doskonale nadają się do pracy w trudnodostępnym terenie, np. w ciasnych i niewielkich przestrzeniach. Cechują się wysoką mobilnością i są bardziej zwrotne niż pojazdy pełnowymiarowe. Niektóre modele mają bardzo przydatne funkcje, jak możliwość obrotu o 360 stopni czy przystosowanie do pracy w zamkniętych pomieszczeniach.

Minikoparki, ze względu na małą masę, pozwalają na bezpieczne wykonywanie prac nawet na grząskim czy mało stabilnym terenie. Ich wykorzystanie znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia otoczenia lub samej maszyny. Jednocześnie pracują ciszej i bardziej efektywnie niż ich pełnowymiarowe odpowiedniki. Popularność tego rodzaju pojazdów wynika również z faktu, że można je łatwo transportować. Umieszczenie minikoparki na lawecie lub przyczepce samochodowej pozwala na szybkie przewiezienie w dowolne miejsce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas