Artykuł sponsorowany Zalety drewnianych placów zabaw

Zalety drewnianych placów zabaw

Większość placów zabaw w Polsce tworzonych jest z drewna. W ostatnich latach można jednak zauważyć, że przed galeriami handlowymi, szpitalami, szkołami czy też w parkach i na osiedlach mieszkaniowych powstają place metalowe. Nie są one jednak tak wytrzymałe, bezpieczne i piękne, co odpowiedniki drewniane. Poznaj zatem zalety placów zabaw tworzonych z drewna.

Ponadczasowe drewno – ciekawe konstrukcje placów zabaw

Place zabaw tworzone z drewna są bardzo ciekawe wizualnie. Często tworzy się z nich małe lub duże zamki, które mogą być przygotowane zarówno w stonowanych kolorach, jak i przy użyciu wielu barw. Łatwo zatem dostosować ich estetykę do stojącego przed nimi apartamentu, hotelu czy szkoły. Szczególnie zwracają uwagę na to urbaniści przy realizacjach stawiania placów zabaw w parkach, przy kąpieliskach i w centrach miast. Drewno jest ponadczasowe i wygląda pięknie o każdej porze roku.

Obecnie najlepsi producenci i montażyści tworzą drewniane place zabaw w wersjach nowoczesnych, a także w stylistyce retro np. późnych lat dziewięćdziesiątych. Najpopularniejsze wśród dzieci są jednak konstrukcje z motywami bajkowymi. O to dba firma ATUT-ZM, która gwarantuje niskie koszty wzniesienia pięknego placu zabaw dla najmniejszych i starszych dzieci.

Trwałość placu zabawach dzięki drewnu wysokiej klasy

Place zabaw tworzone są z najwyższej klasy drewna klejonego lub konstrukcyjnego (norma PN-EN 338). Przechodzi ono bardzo wnikliwą selekcję i pochodzi m.in. z wycinki zdrowych drzew z lasów państwowych. Drewno musi być również suszone lub sezonowane, a także bezsprzecznie należy je poddawać obróbce fitosanitarnej. To wtedy zabezpieczane jest przed atakami insektów, bakterii i innych mikroorganizmów wraz z formami przetrwalnikowymi. Dodatkowo drewno, z którego tworzone są place zabaw, musi przechodzić głęboką impregnację. Dzięki niej konstrukcja jest:

  • wytrzymała na wysokie obciążenia statyczne i dynamiczne,
  • odporna na blaknięcie i inne szkodliwe działania promieniowania UV,
  • odporna na mrozy i wahania temperatur,
  • hydrofobowa.

Modułowa budowa placów zabaw

Drewniane place zabaw wielokrotnie są prostsze we wzniesieniu od konstrukcji stalowych, dla których należy przygotować grunt, a niekiedy nawet fundament. Nie ma zatem problemu, by konstrukcje z drewna rozbudowywać. Jest to duża zaleta, na którą uwagę zwracają inwestorzy. Wspomnieć trzeba także o tym, że modułowe i drewniane place zabaw są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Nie podrażniają skóry dzieci i nie posiadają żadnych ostrych krawędzi.

Pamiętać jednak należy o stałej współpracy z montażystą, który nie tylko będzie rozbudowywał zamek drewniany, ale który zapewni okresowe przeglądy, konserwację oraz serwis. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas