Materiał Partnera Największe zagrożenia dla nawierzchni tarasowych

Największe zagrożenia dla nawierzchni tarasowych

Duży taras z pięknym widokiem to marzenie wielu ludzi. Każdy chciałby mieć miejsce, w którym można usiąść, zrelaksować się, poczytać książkę. Wszystko to w stałym kontakcie z naturą. Ze względu na to, że tarasy są elementami budynku, które znajdują się stale na zewnątrz, pojawiają się pewne kłopoty z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie technicznym. Szczególnie narażone są powierzchnie podłogowe. Co i dlaczego stanowi największe zagrożenie?

Warunki atmosferyczne a trwałość nawierzchni

Stała eksploatacja oraz ciągłe wyeksponowanie podłóg tarasowych na działanie warunków atmosferycznych powoduje, że bardzo szybko mogą ulec one degradacji. Na tarasach wciąż najbardziej popularne są wykończenia drewniane lub te z płytek ceramicznych. Rozwiązania te, choć potrafią być estetyczne, mają jednak kilka czułych punktów, które matka natura potrafi wykorzystać z brutalną bezwzględnością. Drewno, nawet najlepiej zaimpregnowane, po dłuższym czasie zaczyna źle znosić kontakt z wodą. Mocną stroną podłóg drewnianych nie jest również wytrzymałość na ścieranie. Płytki za to, a w zasadzie kleje użyte do ich przytwierdzenia, w niektórych przypadkach źle zachowują się podczas silnych mrozów. Płytki mogą wtedy unosić się, czy nawet poprzez powstałe w ten sposób naprężenia, pękać. Najlepszym rozwiązanie stanowi materiał, który byłby zarówno wodoszczelny, odpowiednio elastyczny oraz kompletnie niepodatny na uszkodzenia mechaniczne takie jak ścieranie.

Czy coś takiego w ogóle istnieje? Okazuje się, że jak najbardziej. Płyty EPDM zdobywają coraz większe uznanie ich zadowolonych użytkowników. W jaki sposób wejść w ich posiadanie? Wystarczy złożyć zapytanie ofertowe u renomowanego producenta. Zdecydowanie zalicza się do nich firma DBR Bezpieczne Nawierzchnie, która od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do szerokiej oferty pokryć bezpiecznych. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma jest w stanie spełnić oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Z jakich jeszcze powodów płyty EPDM tak dobrze nadają się na tarasy?

Płyty EPDM rewolucyjna technologia

Wyjątkowość bezpiecznych nawierzchni gumowych przejawia się przede wszystkim na połączeniu wielu cech poszczególnych produktów w jedno. Warto również wspomnieć, że płyty EPDM są barwione w masie, co sprawia, że przez cały swój przekrój, są jednolite kolorystycznie. Gumowe nawierzchnie tarasowe odporne są również na działanie promieni ultrafioletowych, które szczególnie w okresie letnim, potrafią wyrządzić wiele szkód.

Dzięki tej cesze taras wygląda zawsze świeżo oraz estetycznie. Gumowe nawierzchnie bezpieczne nazywa się tak z powodu tego, że mają właściwości antypoślizgowe. Jest to szczególnie przydatne, gdy podczas silnej ulewy trzeba w biegu pozbierać pewne rzeczy z tarasu. Jego użytkownicy mają pewność, że mogą to zrobić w sposób absolutnie bezpieczny.

Podziel się