Materiał Partnera Wynajem dźwigów wielotonowych – branża prefabrykatów stalowych

Wynajem dźwigów wielotonowych – branża prefabrykatów stalowych

Nowoczesne, mobilne oraz wielotonowe dźwigi (mowa o ich udźwigu), o wysięgnikach nawet powyżej 40 metrów, są dzisiaj wykorzystywane w bardzo szerokim spektrum. Potrzebne są one w branży budowlanej, instalatorskiej, a także tej dotyczącej montażu konstrukcji stalowych wykonanych w technologiach prefabrykacyjnych.

Rosnące zapotrzebowanie w branży konstrukcji stalowych

Za konstrukcje stalowe uznaje się infrastrukturę energetyczną oraz przemysłową, w postaci słupów, zbiorników, silosów oraz wielkogabarytowych rur. Zalicza się do nich również wiaty, hale magazynowe, czy też garaże, które są oparte o montaż różnych filarów i wsporników ze stali, które są mocowane specjalnymi śrubowymi systemami. Dzisiaj tego typu obiekty powstają w liczbach wyrażonych w tysiącach w różnych miejscach Polski. Technologia prefabrykacyjna jest bowiem tania, pozwala optymalizować koszty inwestycji, w tym transportu oraz montażu, a przy tym jest niesamowicie wydajna do celów przemysłowych. Analitycy rynkowi dostrzegają szansę jej rozwoju również w dziedzinie budownictwa mieszkalnego! Już dzisiaj powstają obiekty do zamieszkania, oparte o konstrukcje stalowe. Prefabrykacja, czyli zakładowe tworzenie powtarzalnych określonych materiałów montażowych, ma zatem swoje uzasadnienie nie tylko przy wyrobach żelbetonowych. Jej dynamiczny rozwój, powoduje zaś znacznie zwiększone zapotrzebowanie na usługi dźwigowe maszynami ciężkimi!

Usługi dźwigowe dla małych i wielkich firm

Usługi dźwigowe, czyli wynajem dźwigów wielotonowych wraz z operatorem, są dzisiaj potrzebne zarówno dla małych firm budowlanych, jak i tych znacznie większych. W pierwszym przypadku wynajem dźwigu, to możliwość podejmowania się bardziej złożonych i cennych finansowo inwestycji. Małe firmy mogą zatem bez posiadania sprzętu ciężkiego, konkurować z bardziej doświadczonymi i bogatszymi konkurentami. Outsourcingowe usługi dźwigowe to dla nich szansa na dynamiczny rozwój, a nawet na późniejszy zakup własnej technologii! Jeśli chodzi zaś o usługi dźwigowe dla większych firm, posiadających floty własnych dźwigów, są one korzystne w przypadku potrzeby dodatkowej maszyny na placu budowy. Pomaga to szybciej realizować inwestycje, unikając widma opłacania kar za brak terminowego wywiązywania się z określonego wykonawstwa. Takie firmy, jak DUBLEX Usługi dźwigowe, posiadające dźwigi o wysięgu 46 metrów i udźwigu do 35 ton, są zatem gotowe na pomoc w realizowaniu budowy hali magazynowej, czy po prostu w rozładunku oraz załadunku materiałów budowlanych i sprzętów wykorzystywanych do budowy określonych obiektów. 

Opracowanie:

Podziel się