Artykuł sponsorowany Narzędzia i akcesoria przydatne przy pracach wykończeniowych i remontowych

Narzędzia i akcesoria przydatne przy pracach wykończeniowych i remontowych

Remont całego domu lub poszczególnych pomieszczeń bywa czasochłonnym zajęciem. Demontaż starej boazerii lub płytek może okazać się nie lada wyzwaniem. Aby prace remontowe były prostsze, a przede wszystkim przebiegały szybko i sprawnie, konieczne jest odpowiednie wyposażenie. Przed rozpoczęciem remontu warto zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia oraz akcesoria.

Podstawowe akcesoria

Każdy remont oraz prace wykończeniowe wiążą się z bałaganem. Resztki starych płytek, paneli, tynków oraz pył i inne odpady to nieodłączna część remontów. Aby ułatwić późniejsze sprzątanie oraz zabezpieczyć elementy wyposażenia, warto zadbać o folie malarskie, taśmy klejące oraz szczotki. Folie będą konieczne do zabezpieczenia podłogi przed ubrudzeniem farbą lub innymi substancjami. Można je również wykorzystać do okrycia mebli, które pozostają we wnętrzu na czas remontu.

Taśmy klejące pozwolą na oklejenie framug drzwiowych i okiennych oraz listew. W usuwaniu drobnych pyłów i odpadów przydatne będą szczotki lub odpowiedni odkurzacz o dużej mocy z filtrem.

Podstawowe narzędzia

Oprócz akcesoriów remontowych należy wyposażyć się w podstawowe narzędzia. Oczywiście niezbędny będzie śrubokręt o różnych kształtach i rozmiarach. Będzie on konieczny między innymi do odkręcenia gniazdek oraz kontaktów elektrycznych. Ponadto posłuży do skręcania mebli.

Jak mówi specjalista z firmy Pagat, zajmującej się sprzedażą elektronarzędzi: W przypadku składania mebli lepszym rozwiązaniem może się okazać wkrętarka. Pozwoli na szybkie i dokładne przykręcenie do siebie poszczególnych elementów mebli. Podczas remontu nie można zapominać o miarce oraz poziomicy. Miarka pozwoli na wykonanie niezbędnych pomiarów, a poziomica na sprawdzenie, czy układane płytki lub skręcane meble mają należyty poziom. Są to proste, ale bardzo przydatne narzędzia, których nie powinno zabraknąć podczas prac remontowych.

Elektronarzędzia niezbędne podczas wykończeń wnętrz

Wykończenie wnętrz to jedna z przyjemniejszych części remontu, ponieważ podczas prac widoczne są pierwsze efekty. Jednak wykończenie wnętrz to przycinanie płytek i paneli, montaż mebli do ścian oraz zawieszanie dekoracji. Do tego wszystkiego niezbędne będą podstawowe elektronarzędzia budowlane. Należą do nich przede wszystkim szlifierki, wiertarki, młotowiertarki oraz młoty.

Warto również wyposażyć się w piłę elektryczną, która będzie pomocna podczas przycinania elementów. W zależności od tego, jakie prace remontowe będą przeprowadzane, powinno wybrać się akcesoria oraz elektronarzędzia, które pozwolą na efektywne i proste przeprowadzenie prac remontowych oraz wykończeniowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas