Artykuł sponsorowany Wiszący czy stojący — jaki kompakt WC wybrać do łazienki?

Wiszący czy stojący — jaki kompakt WC wybrać do łazienki?

Współczesne łazienki oferują wiele możliwości aranżacji, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Wśród różnych elementów wyposażenia łazienek szczególną uwagę zwraca się na wybór odpowiedniego kompaktu WC. Z jednej strony mamy do czynienia z klasycznymi, stojącymi modelami, z drugiej zaś coraz popularniejsze stają się wiszące kompakty WC. Wybór między nimi może być trudny, zwłaszcza gdy chcemy zachować spójność stylu w naszej łazience. W naszym artykule postaramy się przybliżyć zalety i wady obu rozwiązań oraz porównać je w kontekście retro łazienek.

Kompakt WC stojący — zalety i wady

Stojący kompakt WC to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w większości łazienek. Jego główną zaletą jest prostota montażu - wystarczy umieścić go na podłodze i podłączyć do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kosztach montażu, a także uniknąć konieczności wykonywania dodatkowych prac budowlanych.

Jednak stojące kompakty WC mają również swoje wady. Przede wszystkim zajmują więcej miejsca niż wiszące modele, co może być problematyczne w małych łazienkach. Ponadto utrzymanie czystości wokół nich może być trudniejsze, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych, takich jak przestrzeń między miską a podłogą.

Kompakt WC wiszący — zalety i wady

Wiszący kompakt WC to nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Jego główną zaletą jest oszczędność miejsca - miska jest zamocowana na specjalnej konstrukcji, dzięki czemu nie dotyka podłogi. Daje to również możliwość łatwiejszego utrzymania czystości w łazience. W sklepach obecnie dostępnych jest wiele modeli tego typu kompaktów. Wśród nich są również np. miski wiszące retro, które mogą być idealnym elementem aranżacji łazienek w starym stylu.

Montaż wiszącego kompaktu WC wymaga jednak wykonania dodatkowych prac budowlanych, takich jak montaż stelaża podtynkowego oraz wzmocnienie ściany. To sprawia, że koszty związane z jego instalacją mogą być wyższe niż w przypadku stojących modeli.

Retro łazienki — jaki kompakt WC będzie najlepszy?

Jeśli chcemy urządzić łazienkę w stylu retro, warto zwrócić uwagę na to, który z rodzajów kompaktów WC będzie pasował do tej estetyki. W przypadku stojących modeli mamy do wyboru wiele kształtów i wzorów nawiązujących do dawnych lat. Miska wisząca retro również może być interesującym rozwiązaniem, choć może być trudniej dostępna na rynku.

Warto zwrócić uwagę na to, że w retro łazienkach często dominują ciężkie, masywne meble oraz bogate zdobienia. W takim wnętrzu stojący kompakt WC może lepiej komponować się z resztą wyposażenia. Jednak wiszący model również może wprowadzić do aranżacji nieco lekkości i nowoczesności, co stanowić będzie ciekawy kontrast.

Ostatecznie, wybór między stojącym a wiszącym kompaktem WC zależy od indywidualnych preferencji oraz warunków panujących w łazience. Warto rozważyć zarówno zalety, jak i wady obu rozwiązań, a także konsultować się z fachowcami, aby podjąć świadomą decyzję. Niezależnie od wyboru, dbając o spójność stylu oraz wysoką jakość użytych materiałów, z pewnością stworzymy piękną i funkcjonalną retro łazienkę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas