Artykuł sponsorowany Wilgoć w pomieszczeniu – do czego prowadzi i jak się jej pozbyć?

Wilgoć w pomieszczeniu – do czego prowadzi i jak się jej pozbyć?

Zabezpieczenie budynku przed wilgocią jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, przed którymi musi stanąć każdy inwestor budowlany. Tak jak w przypadku nowych konstrukcji o wszystkie aspekty z tym związane zadbać można od samego początku, tak w przypadku budowli z rynku wtórnego, sprawa nie wygląda już, tak łatwo. Do czego może doprowadzić gromadzący się nadmiar wilgoci i jak się go pozbyć?

Nadmiar wilgoci w pomieszczeniu – objawy

Wilgoć w pomieszczeniu może bezpośrednio przyczynić się do widocznej gołym okiem degradacji materiałów wykończeniowych takich jak farby, czy tapety. Zazwyczaj objawy można rozpoznać po charakterystycznych zaciekach, tworzących się na ścianach, aczkolwiek nie należy zapominać, iż tworzą je skropliny, które pochodzą z miejsc wyraźnego przecieku np. dachu. Aby kontrolować wilgoć, dobrze jest mieć na wyposażeniu specjalistyczną aparaturę, dzięki której można będzie na bieżąco mierzyć stan wilgotność powietrza. Wilgoć w powietrzu przyczynia się przede wszystkim do znacznie szybszego rozwój poszczególnych gatunków grzybów i pleśni, które niestety mają udowodniony naukowo, niszczący wpływ na ludzkie drogi oddechowe.

Zbyt długie narażenie organizmu na tego typu warunki może przyczynić się nie tylko do ryzyka powstania alergii, ale także do rozwoju wielu chorób. Kolejnym objawem gromadzącej się w pomieszczeniu wilgoci jest bardzo nieprzyjemny zapach, który w skrajnych przypadkach, wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Nie można zapomnieć także o wpływie wilgoci na drewniane elementy wyposażenia wnętrza. Gdy nie są one właściwie zabezpieczone, zaczynają puchnąć i się rozwarstwiać. W jaki zatem sposób można usunąć wilgoć z pomieszczenia? Jakie konkretnie działania trzeba podjąć?

Osuszacze powietrza – nowoczesna broń w walce z wilgocią

Najlepszym sposobem na pozbycie się mało komfortowego problemu wilgoci w pomieszczeniu jest skorzystanie z usług specjalistycznych firm, które dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn są w stanie skutecznie usunąć nadmiar wilgoci. O jakich urządzeniach konkretnie mowa? Chodzi oczywiście o osuszacze powietrza, których działanie zasadniczo podzielić można na dwie metody, w zależności od konstrukcji urządzenia. Pierwszą metodą jest osuszanie kondensacyjne, inaczej nazywane ziębniczym. Charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością dzięki wykorzystaniu tzw. efektu rosy, czyli faktu, że woda skrapla się na zimnych powierzchniach.

Drugą metodą jest osuszanie adsorpcyjne, cechujące się stałą wydajnością w bardzo szerokim zakresie wydajności i temperatury powietrza. Przeprowadzenie tego typu usług wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, dlatego najlepiej zlecić je renomowanym wykonawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Artur Ławnik. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie profesjonalnego usuwania wilgoci. Wszyscy inwestorzy mogą liczyć zarówno na miłą atmosferę obsługi, jak i rzetelne doradztwo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas