Artykuł sponsorowany Czym należy zająć się planując budowę oczka wodnego w ogrodzie?

Czym należy zająć się planując budowę oczka wodnego w ogrodzie?

Każdy, kto posiada ogród, myślał bądź myśli co jakiś czas o zrobieniu w nim niezwykle ciekawego i upiększającego element,  jakim jest oczko wodne. Temat ten dostarcza wielu naprawdę przeróżnych pytań, dlatego też warto zająć się nim dokładniej. Sprawdźmy zatem, dlaczego warto, a także jakimi aspektami musimy zająć się, by wybudować w naszym ogrodzie oczko wodne.

Gdzie umieścić oczko wodne?

Planując budowę oczka wodnego, jedną z pierwszych spraw, jaką powinniśmy się zająć w tym temacie jest oczywiście zaplanowanie odpowiedniego miejsca dla tego akwenu wodnego. Warto zadbać o to, by nasze oczko wodne miało stosunkowo niewielki kontakt ze słońcem, czyli powinno znaleźć się ono na pewno w takim punkcie, gdzie przez dużo większy czas jest cień, ponieważ promienie słoneczne mogą prowadzić do parowania wody, a także rozwoju glonów, które mogą powodować nieestetyczne zabarwienie wody, a także szkodzą roślinności oraz rybom. Jeśli chodzi o lokalizację, to również dobrze jest, by oczko wodne odsunięte było możliwie jak najdalej od drzew, ponieważ zwłaszcza podczas jesieni będziemy musieli je ciągle czyścić z ogromnej ilości spadających liści.

Kształt oraz rozmiar

Kolejnym ważnym aspektem podczas budowy oczka wodnego jest jego rozmiar oraz kształt. Kształt w zasadzie może być dowolny podobnie jak i rozmiar jednakże warto pamiętać o tym, że do budowy oczka wodnego o rozmiarach przekraczających 30m2 wymagane jest uzyskanie specjalnych zezwoleń oraz wykonanie projektu budowlanego, jeśli jednak tego rozmiaru ono nie przekracza to wystarczy tylko zgłosić się do starostwa z informacją o planie budowy oczka wodnego.

Komu zlecić budowę oczka wodnego?

Teoretycznie budową oczka wodnego moglibyśmy zająć się sami, jednakże lepiej jest w tym celu zatrudnić profesjonalną firmę budowlaną taką jak Maciej Mamrowicz Usługi Ogólnobudowlane, której pracownicy posiadają niezbędny sprzęt, a także doświadczenie, które pozwoli na zdecydowanie szybszy postęp prac, a także gwarantujący nam to, że oczko wykonane zostanie zgodnie z naszym projektem.

Dlaczego warto mieć oczko wodne w ogrodzie?

Posiadanie oczka wodnego w ogrodzie niesie za sobą wiele zalet, takich jak na przykład:

  • Brak szkodliwych owadów - Jest to zaleta, którą możemy uzyskać, gdy w naszym oczku wodnym pływają ryby, ponieważ zjadają one larwy zarówno komarów jak i innych szkodliwych owadów.

  • Wyjątkowa fauna i flora - Posiadając oczko wodne w ogródku, możemy liczyć na to, że zaczną się w nim zjawiać różnego rodzaju zwierzęta takie jak kaczki, żaby czy też efektownie wyglądające ważki oraz oczywiście mamy możliwość hodowania w nim różnego rodzaju roślin wodnych.

  • Pełen relaks w domu - Jak wiadomo, woda bardzo często nas uspokaja, dlatego też posiadanie oczka wodnego w ogrodzie wpłynie bardzo korzystnie na nasze zdrowie psychiczne po trudnym stresującym dniu pracy bez konieczności wyjeżdżania gdziekolwiek na urlop.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas