Materiał Partnera Wielki powrót tapety ściennej

Wielki powrót tapety ściennej

Kilkanaście lat temu w każdy domu były tapety. Mniej lub bardziej kolorowe, wzorzyste lub gładkie doskonale ukrywały nierówności ścian w blokach, ale też domach jednorodzinnych. Na pewnie czas tapety zniknęły ustępując miejsca farbom. Dziś wracają do łask i stają się coraz bardziej popularne ze względu na niepowtarzalne wzory oraz walor estetyczny, na który coraz więcej osób zwraca uwagę.

Tapeta – modny element wykończenia

Kilka dekad temu białe ściany odeszły do lamusa i ustąpiły miejsca tapecie. Nastąpił szał tapetowania. Dziś wracają one do łask, a dzięki różnorodnym wzorom i kolorom pasują niemal do każdego wnętrza. Niektóre są eleganckie i stonowane, inne szalone i zakręcone. Te odważne nadają pomieszczeniu drapieżności, kolorowe i zwariowane pasują idealne do pokojów dzieci i młodzieży. Jeszcze inne nadadzą niepowtarzalnego klimatu w sypialni, ale znajdą i takie które sprawdzą się w każdy salonie i uczynią go bardziej przytulnym oraz eleganckim. Tapety są ponadczasowe i uniwersalne. Pasują do dużego domu, jak i małego mieszkania. Dzięki swojej różnorodności wpasują się w każdy styl. Co ciekawe współcześnie tapetę można znaleźć również w kuchni, a nawet w łazience. Decydując się na tapetę warto zapoznać się z jej rodzajami by dopasować ją odpowiednio do naszych potrzeb.

Czy tapetowanie jest trudne?

Tapeta to świetny sposób na wykończenie wnętrza szczególnie jeśli chcemy, aby stało się ono bardziej przytulne i wyciszone. Sam proces nakładania tapety nie jest trudny, ale wymaga sporych umiejętności oraz doświadczenia. Dlatego, jeśli chcemy, aby tapeta w naszym domu była położona idealnie warto zlecić te pracę firmie, która zajmuje się kompleksowym wykończeniu wnętrz.

Przed przystąpieniem do kładzenia tapety należy przygotować klej, który pozwoli na jej przytwierdzenie do ściany. Klej wybiera się w zależności od rodzaju tapety (papierowa, winylowa, flizelinowa, z włókna szklanego) oraz podłoża, na którym ma zostać ona położona. Do tapetowania potrzebne będą też takie narzędzia jak stół, na którym rozwinąć można rolkę tapety, zmierzyć ją oraz przyciąć, poziomica, miarka, ołówek do wyznaczania poziomu i pionu ścian, wiadro plastikowe z mieszadłem do rozrobienia kleju,  szeroki pędzel do nakładania kleju, gumowe wałki do dociśnięcia tapety oraz nożyk do odcięcia nadmiaru tapety przy podłodze. Ekipa wykończeniowa powinna zaopatrzyć się też w drabinę malarską, która pozwoli w łatwy sposób przykleić tapetę do ściany.

Opracowanie:

"MIRO" Mirosław Gaj

Koszalin , Orla 49 lok. 36

  • tel. 570 691 484

Podziel się