Materiał Partnera W jaki sposób przywrócić drewnianej podłodze pierwotny blask?

W jaki sposób przywrócić drewnianej podłodze pierwotny blask?

Drewniane podłogi mają swój niewątpliwy urok i słyną z ponadprzeciętnej wytrzymałości. Nie oznacza do oczywiście, że użytkownicy mają do czynienia z materiałem niezniszczalnym. I choć degradacja struktury dotyczy zazwyczaj materiałów ochronnych, a nie samego drewna, to trzeba liczyć się z tym, że prędzej czy później każda drewniana posadzka straci swoją pierwotną estetykę. Najskuteczniejszym sposobem na poradzenie sobie z problemem jest przeprowadzenie cyklinowania. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym jest i jak przebiega cyklinowanie?


Cyklinowanie to obecnie najnowocześniejsza, najskuteczniejsza i najszybsza metoda renowacji posadzek parkietowych. Cały proces rozpoczyna się od starcia istniejących powłok lakierniczych przy wykorzystaniu specjalistycznie zaprojektowanej cykliniarki. W zależności od stopnia uszkodzenia parkietu czynności te przebiegają zazwyczaj w kilku etapach. Aby zniszczenia i zabrudzenia mogły zostać usunięte w sposób rzetelny, specjaliści stosują papiery ścierne o różnej gramaturze. Pozwala to pozbyć się niedoskonałości bardzo precyzyjnie. Unika się także usunięcia zbyt dużej warstwy samego drewna.

W przypadku wyjątkowo zniszczonych podłóg, powstałe wskutek eksploatacji ubytki uzupełnia się substancją przygotowaną na bazie żywicy. Tak przygotowana powierzchnia zostaje następnie poddana polerowaniu za pomocą maszyny wolnoobrotowej. Ostatni etap prac polega na lakierowaniu parkietu. Odpowiednio dobrany lakier utrwala uzyskane efekty estetyczne i chroni drewno przed ewentualnymi uszkodzeniami. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jakie są największe korzyści cyklinowania?


Cyklinowanie jest tak naprawdę jedynym sposobem na to, aby odświeżyć wygląd posadzki bez konieczności jej wymiany. To właśnie dzięki tej usłudze inwestorzy mają możliwość zaoszczędzenia nie tylko sporej ilości gotówki, ale także czasu oraz nerwów. Z pewnością warty podkreślenia jest również fakt, iż wiekowe deski charakteryzują się zupełnie innym wyglądem niż produkty nowe. Dla niektórych właścicieli domów i mieszkań jest to po prostu wartość sama w sobie, z której jak się okazuje – wcale nie trzeba rezygnować. Dobrze przeprowadzona renowacja gwarantuje też wydłużenie żywotności materiału.

Choć w sieci znajduje się obecnie wiele różnego rodzaju poradników sugerujących, iż cyklinowania można podjąć się samodzielnie, to jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że uzyskane w ten sposób efekty będą znacząco odstawać od pierwotnych oczekiwań. Konieczność wykorzystania odpowiednio usystematyzowanej wiedzy oraz specjalistycznego sprzętu sprawiają, iż zadania tego mogą podjąć się jedynie najlepsi fachowcy. Pracownicy firmy remontowej prowadzonej przez Sebastiana Kaziora zadbają o kompleksowy wymiar obsługi. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj m.in. na rzetelną wycenę oraz szybki czas realizacji zlecenia.

Opracowanie:

Sebastian Kazior

Mielec , Kochanowskiego 6 lok. 22A

  • tel. 531 846 700

Podziel się