Artykuł sponsorowany W jaki sposób montuje się rusztowanie modułowe?

W jaki sposób montuje się rusztowanie modułowe?

Prawidłowy montaż rusztowań modułowych zapewnia robotnikom bezpieczeństwo oraz umożliwia efektywne i sprawne przeprowadzenie remontu danego budynku. Instalacją zajmują się ludzie posiadający odpowiednie doświadczenie i uprawnienia, a gotowa konstrukcję poddaje się drobiazgowej kontroli. Z jakich elementów składa się rusztowanie i jak przebiega montaż?

Czym jest rusztowanie modułowe?

Rusztowanie modułowe to jedno z wielu rusztowań używanych do remontu obiektów. Składa się z wielu ruchomych elementów, które można w dość dowolny sposób ze sobą łączyć. Pozwala to na wykorzystanie rusztowania modułowego podczas prac przy budynkach o nietypowych kształtach, w stoczniach lub elektrowniach. Wykorzystuje się je także przy scenach, trybunach, targach i wystawach. Rusztowania modułowe świetnie sprawdzają się również jako podsufitowe platformy, przy obiektach przemysłowych z dużą ilością rurociągów lub przy obiektach okrągłych (silosach, zbiornikach, wieżach). Z części rusztowania modułowego możliwe jest zbudowanie rusztowania elewacyjnego.

Jakie wymagania musi spełnić rusztowanie?

Aby rusztowanie spełniało prawne i budowlane wymogi oraz było bezpieczne dla robotników, musi spełniać kilka zasad. Jedną z nich jest odpowiednio zabezpieczony pomost, po którym będą poruszać się pracownicy i na którym będą znajdować się narzędzia. Rusztowanie powinno także mieć stabilną i dopasowaną do obciążeń konstrukcję oraz posiadać piony komunikacyjne i balustradę zabezpieczającą przed upadkiem. Kolejnym wymogiem jest zapewnienie bezpieczeństwa robotnikom, ochrona przed spadaniem przedmiotów i zabezpieczenie przechodzących pod nim ludzi przed wypadkiem. Rusztowania powinny także umożliwiać wykonywanie pracy w niewymuszonej pozycji.

Jak montować rusztowanie modułowe?

Montażem rusztowań zajmuje się wiele firm, a jedną z nich jest Monter Konstrukcje Rusztowaniowe miejscowości Wiączyń Dolny w województwie łódzkim. Rusztowania modułowe składają się ze stojaków montowanych za pomocą głowic i zamków klinowych do pozostałych elementów, czyli rygli, stężeń i rygli pomostu. Od ludzi montujących rusztowanie wymaga się doświadczenia i odpowiednich uprawnień oraz stosowania środków ochrony osobistej w postaci kasków i uprzęży. Po zakończonych pracach następuje odbiór techniczny, podczas którego ocenia się między innymi odporność uziomu, datę przeglądów technicznych i dopuszczalne obciążenia. Gotowe rusztowanie i miejsca, w których pracownicy muszą nosić odzież i sprzęt ochronny, oznacza się specjalnymi tablicami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas