Artykuł sponsorowany Budowa domku narzędziowego - na co warto zwrócić uwagę?

Budowa domku narzędziowego - na co warto zwrócić uwagę?

Każdy miłośnik majsterkowania doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele miejsca zajmują wszelkie narzędzia i urządzenia. Jeśli posiadamy sporą kolekcję, to szybko może okazać się, że w garażu jest zbyt mało przestrzeni. W takiej sytuacji warto zainteresować się domkiem narzędziowym. Zastanówmy się zatem, jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania i na co należy zwrócić uwagę podczas budowy. 

Dlaczego warto mieć domek narzędziowy?

Nie da się ukryć, że domek narzędziowy jest bardzo praktyczny i przydatny. Przede wszystkim umożliwia przechowywanie w bezpiecznym miejscu narzędzi do majsterkowania, a także wszelkich sprzętów ogrodowych. Jego zalety z pewnością dostrzeżemy szczególnie w sezonie zimowym. Niektóre urządzenia uległyby zniszczeniu, gdybyśmy pozostawili je na zewnątrz w trakcie mrozów. Posiadając domek narzędziowy, nie musimy się o to martwić. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania pozwoli nam także utrzymać porządek w innych pomieszczeniach – na przykład w garażu. Warto zwrócić też uwagę na prezentację konstrukcji. Estetycznie wykonany domek narzędziowy może stanowić efektowną dekorację naszej posesji. 

Czy trzeba zgłosić budowę domku narzędziowego?

Jak informuje ustawa Prawo Budowlane z lipca 1994 roku, w przypadku obiektów gospodarczych, których powierzchnia nie przekracza 35 m2, nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia budowlanego. Przepisy nie są jednak do końca jasne i poszczególne urzędy mogą je w różny sposób interpretować. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zatem zgłoszenie budowy domku narzędziowego do odpowiednich organów. W tym celu należy dostarczyć do urzędu wypełnione dokumenty na temat planowanych prac budowlanych, a także akt własności działki oraz mapę geodezyjną i rysunki. Podobnie sprawa wygląda z innymi obiektami gospodarczymi, takimi jak garaże czy wiaty. 

Jaki domek narzędziowy warto wybrać?

Domki narzędziowe mogą różnić się wieloma parametrami – m.in. wymiarami i materiałem zastosowanym do produkcji. Dostępne są przykładowo domki drewniane, które należą do estetycznych i trwałych rozwiązań. Drewno wymaga jednak odpowiedniej konserwacji. Popularnością cieszą się też metalowe domki narzędziowe, których budową zajmuje się m.in. firma Konstal z Krasnych-Lasocic. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością, przy tym nie jest konieczna specjalna pielęgnacja. Na ich korzyść przemawia również atrakcyjna cena. W kwestii wymiarów domku narzędziowego warto wziąć pod uwagę jego wyposażenie. Jeśli zamierzamy przechowywać w nim standardowe sprzęty ogrodowe i narzędzia, to prawdopodobnie wystarczy nam konstrukcja 200x130 cm. 

Opracowanie:

Konstal Sp. z o.o.

Krasne-Lasocice 102

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas