Materiał Partnera W jaki sposób działają i co gwarantują wysokiej jakości narzędzia diamentowe?

W jaki sposób działają i co gwarantują wysokiej jakości narzędzia diamentowe?

Dzięki narzędziom diamentowym w prosty sposób można bez większych problemów ciąć różnego rodzaju materiały. Dotyczy to nawet bardzo twardego betonu czy asfaltu, ale też glazury lub porcelany. W każdym jednak wypadku niezbędne jest zastosowanie właściwych narzędzi renomowanego producenta. W jaki dokładnie sposób działają i jakimi parametrami się wyróżniają?

Dopasowane do typu pracy

Intensywna eksploatacja narzędzi diamentowych wymusza ich odpowiedni dobór do planowanych prac. Niektóre z nich doskonale sprawdzają się przy konkretnych materiałach, jednak oferta sprawdzonych producentów obejmuje też uniwersalne rozwiązania. Warto zapoznać się z parametrami poszczególnych narzędzi i zwrócić uwagę np. na ich odporność na zużycie. W przypadku niektórych prac ważniejsza może być natomiast prędkość samego cięcia, co również zapewni inny typ narzędzi diamentowych.

Szeroki ich asortyment proponuje Husqvarna Poland Sp. z o.o. – rozbudowana oferta obejmuje bowiem przede wszystkim wysokiej jakości tarcze oraz wiertła diamentowe, ale też szereg innych narzędzi. Nowoczesne rozwiązania stosowane w tarczach diamentowych to m.in. mostek pomiędzy segmentami, dzięki któremu płynność cięcia oraz jego prędkość są zwiększone przez tarcie wzdłużne. Taka konstrukcja doskonale wpływa także na odprowadzanie nadmiernego ciepła i usuwanie pyłu. Diamentowe narzędzia od sprawdzonego producenta przygotowane do konkretnych prac zapewniają zatem wysoką wydajność i wytrzymałość. W jaki sposób jednak działają?

Specjalistyczne cięcie

Narzędzia diamentowe wykorzystywane do cięcia poszczególnych materiałów działają na zasadzie szlifowania. Ich praca jest odmienna do typowego przecinania – odsłonięte powierzchnie diamentowe ze względu na swoją ogromną wytrzymałość w sposób efektywny szlifują konkretny materiał, doprowadzając tym samym do jego przecięcia. Z tego względu przy powierzchniach bardzo ściernych narzędzia diamentowe dość szybko się zużywają, dlatego tak istotne jest dopasowanie ich do konkretnej eksploatacji.

Nierzadko bowiem lepszym rozwiązaniem staje się kupno droższego narzędzia, które jednak zapewni niższy koszt wykonania jednego cięcia. Warto też zastanowić się nad typem cięcia realizowanego za pomocą narzędzi diamentowych. Przecinać poszczególne materiały można bowiem zarówno na sucho, jak i na mokro. W przypadku drugiego wariantu należy pamiętać, że np. tarcza diamentowa musi być przystosowana właśnie do takiej pracy. Nie nadaje się ona bowiem do cięcia na sucho, dlatego przed zakupem warto skonsultować się z dystrybutorem narzędzi diamentowych sprawdzonego producenta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas