Materiał Partnera Czym zajmuje się betoniarnia?

Czym zajmuje się betoniarnia?

Betoniarnia to najlepszy sposób na to, by uzyskać określoną ilość betonu danej klasy. Oprócz mieszanki klient otrzymuje także dowóz oraz możliwość wylania betonu w odpowiednie miejsce przy użyciu specjalistycznych maszyn. Betoniarnie mogą także świadczyć inne usługi jak sprzedaż i produkcja prefabrykatów betonowych czy możliwość wykonania robót budowlanych za pomocą odpowiedniego sprzętu.

Różne klasy betonu i pozyskiwanie składników

Produkcja większej ilości betonu wymaga skorzystania z profesjonalnej firmy. Beton przede wszystkim powstaje z cementu i określonego kruszywa. W zależności od doboru składników oraz różnych domieszek można uzyskać beton zwykły albo mieszanki betonu specjalnego. Należą do nich betony drogowe, architektoniczne, chude, ciężkie, lekkie, posadzkowe, fibrobetony i betony wysokiej wytrzymałości. W wytwórni betonu otrzymamy mieszankę o określonej urabialności, wodoszczelności i znanym procesie wiązania. Profesjonalna firma jest gwarantem tego, że wyprodukowany przez nią beton nie będzie przypadkowym eksperymentem. Na jakość wpływa również to, skąd sprowadzane są poszczególne składniki. Niektóre betoniarnie dysponują własnymi kopalniami, dzięki czemu używają swoich własnych, sprawdzonych kruszyw. Można także dowiedzieć się, czy w danej firmie istnieje możliwość wystawienia Deklaracji Zgodności z Polską Normą.

Jakie inne usługi pełnią betoniarnie?

Szybka i sprawna realizacja zamówień przeważnie zależna jest od rozwiniętej bazy transportowej. W betoniarniach znajdziemy samochody ciężarowe, betonomieszarki, pompogruszki, pompy do betonu, ale także koparki, ładowarki, równarki drogowe, rozściełacze, poboczarki, walce, spychacze, wozidła, frezarki asfaltu. To sprawia, że wybrane betoniarnie nie tylko przygotują beton, ale mogą także niwelować teren pod inwestycję, budować drogi, parkingi oraz wykonywać szereg innych robót ziemnych i drogowych. Betoniarnie zajmują się także produkcją prefabrykowanych elementów żelbetonowych. Są one coraz częściej wykorzystywane na placach budowy ze względu na swoją ekonomiczność i funkcjonalność. Stosowanie gotowych elementów skraca czas wykonywanych prac, a przy ty gwarantuje wysoką jakość i niezawodność. Mogą to być bloczki betonowe, ogrodzenia, mury oporowe, płyty drogowe czy szamba szczelne. Specjalista z firmy Wikrusz w Miedznej mówi:

Jesteśmy w stanie w krótkim czasie wykonać i zrealizować nietypowe projekty niezależnie od kształtu i gabarytu elementu. Przygotowujemy prefabrykaty dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego oraz drogowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas