Materiał Partnera Tynki maszynowe - sposób na szybkie i skuteczne tynkowanie

Tynki maszynowe - sposób na szybkie i skuteczne tynkowanie

Tynki maszynowe to obecnie najnowocześniejsze i najbardziej popularne rozwiązanie do wykańczania ścian i sufitów. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, daje dobre efekty i zdejmuje z inwestora wiele problemów, które są obecne podczas tradycyjnego tynkowania, np. miejsce na betoniarkę lub do przygotowania wapna. Tynkowanie maszynowe wymaga jedynie agregatów tynkarskich, suchej mieszanki tynkarskiej i przeszkolonego pracownika.

Rodzaje tynków maszynowych

Agregaty tynkarskie można wykorzystać do nakładania różnego rodzajów tynków, a także gładzi i wylewek. Do najpopularniejszych rodzajów tynków maszynowych zalicza się: tynki maszynowe gipsowe, tynki maszynowe cementowo-wapienne, tynki maszynowe akrylowe.

Tynki gipsowe są przeznaczone do wykańczania powierzchni wewnętrznych. Są łatwe w obróbce, dzięki nim można uzyskać wyjątkowo równe powierzchnie. Stanowią świetną bazę pod dekoracyjne farby wykończeniowe.

Tynki cementowo-wapienne są przeznaczone do wykańczania wnętrz powierzchni i elewacji. Cechują się dobrą odpornością, m.in. na uszkodzenia mechaniczne lub wilgoć. Natomiast tynki akrylowe są również przeznaczone do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, w dodatku są wyjątkowo odporne na zmywanie, uszkodzenia mechaniczne, czy też grzyby i glony.

Zalety tynków maszynowych

Tynki maszynowe to rozwiązanie, które gwarantuje wiele zalet:

  • Szybkość. Agregaty tynkarskie pozwalają na tynkowanie nawet 3-4 razy szybciej, w porównaniu do tynkowania ręcznego. Jest to szczególnie cenne w przypadku wykańczania dużych powierzchni.
  • Dobra jakość. Tynki maszynowe wytwarza się z gotowej suchej mieszanki tynkarskiej, która jest mieszana z wodą, a następnie aplikowana na daną powierzchnię. Gwarantuje to takie same właściwości tynków na wszystkich powierzchniach.
  • Oszczędności. Gotowe mieszanki tynkarskie są co prawda droższe od materiałów do tynkowania ręcznego, lecz robocizna jest znacznie tańsza.
  • Łatwość obsługi i transportu. Ponadto agregaty są łatwe w obsłudze i nie sprawiają problemów podczas transportu.

Agregaty tynkarskie - kupno czy wynajem?

Agregaty tynkarskie są niezastąpione przy każdej inwestycji budowlanej. Jednak ich zakup wiąże się z dużymi kosztami - ceny wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Zakup takiego sprzętu będzie najbardziej opłacalny w przypadku firm budowlanych. Natomiast w przypadku tynkowania domu, lepszą opcją byłby ich wynajem.

Wynajem i sprzedaż agregatów tynkarskich

Gdzie można wynająć lub kupić agregat? Chociażby w firmie Rapido Agregaty Tynkarskie Kamiński Jacek. Oferta firmy obejmuje głównie: sprzedaż agregatów tynkarskich, wynajem na doby agregatów do tynkowania, części do agregatów, czyszczenie agregatów. Rapido działa na rynku od 2009 roku, co pozwoliło na zdobycie dużego doświadczenia i świadczenie usług na wysokim poziomie.

Podziel się