Artykuł sponsorowany Tynk maszynowy i opłacalność jego stosowania – budownictwo mieszkalne

Tynk maszynowy i opłacalność jego stosowania – budownictwo mieszkalne

Większość inwestorów budownictwa mieszkalnego, w tym domów jednorodzinnych uważa, że najbardziej złożonym etapem realizacji całego projektu jest samo postawienie budynku. Niestety dla komfortowego jego użytkowania, nie tylko ważny jest szczelny dach, prawidłowe posadowienie i mocne mury. Istotne są także odpowiednie materiały wykończeniowe. Ich wykorzystanie w celu stworzenia pięknych przestrzeni to wielokrotnie długi i kosztowny proces. Jak go jednak zoptymalizować? Jednym ze sposób jest stosowanie tynków maszynowych!

Tynk maszynowy – na czym polega jego stosowanie?

Jeśli chodzi o proces nakładania tynków maszynowych na ściany, jest on oparty o wykorzystanie półautomatycznych agregatów natryskowych, oraz specjalnych mieszanek, które przygotowywane są na miejscu prowadzenia prac, lub które kupowane są w gotowej do zastosowania wersji. Cała technologia zawdzięcza zaś swoją popularność szybkości stosowania, gdzie drobinki tynku idealnie pod ciśnieniem „narzucane” są na określoną powierzchnię. Tu należy pamiętać jednak o procesach przygotowawczych, a także o ważnej późniejszej obróbce. Te działania są jednak zbliżone w przeprowadzaniu, co przy standardowych pracach tynkarskich metodami ręcznymi. Mowa zatem  m.in. o zacieraniu, suszeniu, przygotowaniu dylatacji, czy też o zastosowaniu podkładów lub też siatek wzmacniających. Każdy przypadek jest zatem inny i należy go dokładnie omówić oraz zaplanować z profesjonalną pracownią. Tu ze swoimi usługami pojawia się firma Stanisława Jańca, która realizuje inwestycje zarówno wykończenia wnętrz budownictwa mieszkalnego, jak i komercyjnego, publicznego, czy też przemysłowego.

Zalety tynków maszynowych

Największą zaletą tynków maszynowych jest ich szybkość nakładania. To jest krótsze czasowo nawet o kilka razy w porównaniu z technikami ręcznymi. Te nie są również tak wydajne przy tynkowaniu przy łączeniu ścian, czy przy różnego rodzaju szczelinach. Tynki maszynowe są bowiem bardzo równomierne, nie powodują smug, a przy tym lepiej wiążą się z materiałem bazowym. Ich zastosowanie ma zatem swoje uzasadnienie nie tylko w optymalizowaniu kosztowym, ale także w zapewnianiu wnętrzom najwyższego poziomu technicznego oraz wizualnego.

Przykład tynków – maszynowy tynk gipsowy

Rodzajów tynków jest naprawdę wiele, a ich dobór zależy od różnych czynników, zarówno kosztowych, jak i technicznych. Obecnie jednak uniwersalnym tynkiem polecanym przy wykańczaniu wnętrz są tynki maszynowe gipsowe lekkie. Są one jednowarstwowe i mogą być stosowane w piwnicach, kuchniach, łazienkach, czy salonach i sypialniach. Ich zaletą jest gładkość, łatwość w obróbce, lekkość, a także tworzenie w pomieszczeniach zdrowego mikroklimatu. To dlatego są one często stosowane w szpitalach, pomieszczeniach gastronomicznych, czy przedszkolach. Kolejnymi zaletami jest możliwość łatwego wbijania w nie gwoździ, możliwość nakładania nawet do 50 mm, oraz odporność na ścieranie. Istotna jest także paroprzepuszczalność i niepalność. Norma tynków gipsowych lekkich to EN 13279-1.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas