Materiał Partnera Jak znaleźć dobrego tynkarza?

Jak znaleźć dobrego tynkarza?

Położenie tynków to ważny etap wykańczania wnętrz, gdyż stanowi już prostą drogę do pomalowania ścian, a tym samym nadania wnętrzu zamierzonego charakteru. W nowych budynkach, które znajdują się jeszcze w stanie surowym wiele osób chce jak najszybciej zakończyć prace budowlane i zająć się urządzaniem wnętrz. Aby jednak przygotować ścianę do malowania i mieć pewność, że będzie estetycznie wyglądać, należy wybrać dobrą ekipę tynkarską.

Gdzie rozpocząć poszukiwania?

Najprostszym sposobem jest poproszenie o opinię rodziny i znajomych, którzy już wcześniej korzystali z usług tynkarskich. Mogą oni wyrazić swoje zdanie na temat ceny, terminowego wykonania zadania oraz jakości przeprowadzenia tynkowania, szczególnie w przypadku, gdy odbywało się ono już jakiś czas temu. Źródłem przydatnych informacji jest także internet, gdzie można sprawdzić niezależne opinie klientów, a także zapoznać się z przykładowymi realizacjami konkretnej firmy.

Tynkowanie ręczne czy mechaniczne?

Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu wybranej ekipy tynkarskiej należy zapoznać się z oferowanymi przez nich metodami tynkowania. Szczególnie, jeżeli chodzi o pokrycie tynkiem dużej powierzchni lub zewnętrznych ścian budynku. Do wyboru jest:

  • Tynkowanie ręczne – metoda polegająca na nakładanie tynków ręczną pacą. Znacząco wydłuża to czas realizacji usługi i w przypadku braku doświadczenia, może powodować, że tynk będzie nierównomiernie położony.
  • Tynkowanie maszynowe- znacząco skraca czas usługi, gdyż tynki nakładane są przy pomocy specjalnej maszyny. Takie tynkowanie polecane jest w szczególności do dużych powierzchni oraz zewnętrznych ścian budynku.

Firmy takie jak Usługi Tynkarsko-Budowlane Fur-Bud Mariusz Furgała dysponują odpowiednim sprzętem do tynkowania maszynowego, ale korzystają także z technik manualnych, co pozwala dobrać metodę do konkretnych warunków budynku. Przedsiębiorstwo zajmuje się też wykonywaniem izolacji natryskowych za pomocą piany poliuretanowej, która jest znakomitym substytutem dla styropianu oraz wełny. Na miejscu budowy pianka ta jest nanoszona za pomocą praktycznych agregatów, które znacząco przyspieszają pracę i sprawiają, że niewielki dom można zabezpieczyć nawet w jeden dzień. Dodatkowo składniki służące do jej wyprodukowania są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, co jest istotne dla wielu inwestorów.

Doświadczenie i cena

Podczas wyboru firmy warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie oraz długość działania na rynku. Ma to znaczenie w przypadku doboru odpowiednich metod tynkowania oraz znajomości branży, dzięki czemu firmy takie korzystają z nowoczesnych rozwiązań dostępnych na rynku. Duże doświadczenie pozwala także na realizację zlecenia w trudnych warunkach, wymagających wdrożenia niestandardowych rozwiązań. Należy pamiętać, że wysoka cena usług nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego tak ważna jest wcześniejsza weryfikacja firmy, poprzez zapoznanie się z dotychczasowymi realizacjami. Pozwoli to uniknąć problemów w przyszłości i przygotować mieszkanie do dalszych prac wykończeniowych.

Opracowanie:

Usługi Tynkarsko-Budowlane Fur-Bud Mariusz Furgała

Świdwin , Bydgoska 5

  • tel. 661 192 652

Podziel się