Materiał Partnera Szkło czy plastik – jaką kabinę prysznicową wybrać?

Szkło czy plastik – jaką kabinę prysznicową wybrać?

Czy wiesz, że prysznic jest  bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż wanna?  Przeciętne, czteroosobowe rodziny, które wybierają natrysk zamiast aromatycznych kąpieli są w stanie zaoszczędzić nawet 1500 złotych w skali roku. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się montaż kabiny prysznicowej w łazience. Na rynku istnieje jednak tak dużo rodzajów tego produktu, że trudno dokonać wyboru. Przeczytaj, z jakiego materiału kabinę wybrać: z plastiku czy ze szkła?

Szklane kabiny prysznicowe – zalety

Według wielu osób, idealna kabina prysznicowa powinna być bezpieczna, estetyczna i funkcjonalna. Te kryteria są więc często brane pod uwagę podczas dokonywania decyzji odnośnie materiału, z jakiego ma ona zostać wykonana. Warto zaznaczyć, że szkło hartowane spełnia wszystkie trzy wymogi. Kabina prysznicowa, która zostanie z niego wykonana, jest nie tylko wytrzymała na zmiany temperatury, ale także na uszkodzenia mechaniczne np. zginanie. Dodatkowo nie stanowi zagrożenia dla osób korzystających z niej. Warto również mieć świadomość, że szkło jest bardzo dobrym izolatorem, w związku z czym temperatura podczas kąpieli jest optymalna dla ciała. Szklana kabina prysznicowa posiada jeszcze wiele innych zalet, takich jak:

  • elegancki wygląd – nadaje wnętrzu wyjątkowego, nowoczesnego charakteru,
  • łatwość w utrzymaniu czystości,
  • możliwość wybrania wzoru i koloru według własnych preferencji.

Tworzywo sztuczne – czy to dobry pomysł?

Co prawda, kabiny prysznicowe wykonane z plastiku nadal są często spotykanym rozwiązaniem. Jednak, czy warto się na nie decydować? Mimo, że tworzywa sztuczne są tańszym rozwiązaniem – nie są w pełni bezpieczne. Są one bowiem mało odporne na uszkodzenia mechaniczne, w związku z czym, nietrudno o zarysowania lub pęknięcia. Warto być świadomym, że krawędzie pękniętego plastiku są ostre, więc istnieje ryzyko uszkodzenia ciała. Dodatkowo, ten rodzaj materiału trudno jest utrzymać w idealnej czystości – szybko tworzą się zacieki i trudne do usunięcia zabrudzenia. Reasumując, mimo, że plastik jest popularny i stosunkowo tani – znacznie korzystniej jest zainwestować nieco więcej w szklaną kabinę.

Zamawianie kabiny  ze szkła – indywidualne projekty

Zamawiając kabinę prysznicową ze szkła, warto mieć na uwadze, że często istnieje możliwość wyboru konkretnego wzoru lub koloru. Co prawda, w standardowych ofertach producentów, zazwyczaj są dostępne najpopularniejsze wzory, jednak istnieją także przedsiębiorstwa, które oferują indywidualne projekty. Jednym z nich jest firma Majster Glass, oferująca kompleksowe usługi szklarskie (profesjonalne aranżacje szklane, usługi szklarskie, szkło dla przemysłu). Możliwe jest więc zamówienie niebanalnego projektu, który będzie zachwycał wszystkich użytkowników łazienki.

Opracowanie:

Podziel się