Artykuł sponsorowany Szklane drzwi na co dzień. Czy są praktyczne?

Szklane drzwi na co dzień. Czy są praktyczne?

Szkło jest bardzo popularnym materiałem budowlanym, użytkowym i dekoracyjnym. Obok szklanych schodów, stołów oraz różnorodnych wykończeń, coraz częściej w biurach i domach można spotkać szklane drzwi. Są atrakcyjnym i innowacyjnym rozwiązaniem, jednak nie każdemu przypadają do gustu. Mają wiele zalet, prezentują się estetycznie niemal w każdym wnętrzu. Dowiedz się, czy są praktycznym rozwiązaniem!

Zalety szklanych drzwi

Szklane drzwi są bardzo atrakcyjne. Pasują do wielu różnych wnętrz, mogą być montowane wszelkiego rodzaju ram. Wykonane z hartowanego szkła, są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zasadniczo nie da się ich rozbić. Hartowanie sprawa bowiem, że zyskują one wysoką odporność na ugięcia oraz uderzenia. Jeśli już nawet się stłuką, odłamki nie tworzą ostrych elementów, ponieważ kruszą się jak kryształ.

Wykonane z dużych tafli szkła, skutecznie doświetlają wnętrze oraz optycznie je powiększają. Pomieszczenia dzięki temu wydają się lekkie oraz przestronne. Szklane drzwi sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu. Coraz częściej montowane są nawet w łazienkach, gdyż doskonale znoszą dużą wilgotność i są niezwykle estetyczne. W małych wnętrzach tego typu zwykle jest za mało światła, a takie drzwi niwelują ten problem. Można tu wybrać szkło przejrzyste, matowe, metaliczne, piaskowane, z dowolnie wybranym wzorem, barwione, o gładkiej bądź wypukłej powierzchni. Mogą mieć ościeżnice, mogą też być drzwiami bezościeżnicowymi. W tym drugim przypadku skrzydła osadzone są na zawiasach mocowanych bezpośrednio do ścian.

Najważniejsze wady drzwi szklanych

Szklane drzwi cechują się słabszą izolacją termiczną oraz akustyczną. Nie zapewniają tak dużego poziomu prywatności jak drzwi tradycyjne. Ma to związek z wysoką przejrzystością powierzchni. Jak wskazują specjaliści firmy Lustropol, można ten problem wyeliminować stosują szkło nieprzejrzyste.

Drzwi szklane wyróżnia również wyższa cena. Są one dość ciężkie, a ich montaż musi być dobrze przemyślany już na etapie projektowania wnętrz. Wymagają specjalnego nadproża oraz odpowiednio przygotowanej ściany, która ma je wspierać. Łatwo się brudzą, kurz jest na nich bardzo dobrze widoczny. Wymagają zatem częstszego mycia niż drzwi drewniane czy metalowe. Może się okazać, że ich powierzchnię trzeba czyścić nawet kilka razy dziennie, zwłaszcza tam, gdzie będą przebywać dzieci.

Szklane drzwi są bez wątpienia efektownym rozwiązaniem. Warto się jednak dobrze zastanowić, czy ich wady nie są zbyt uciążliwe w codziennym użytkowaniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas