Artykuł sponsorowany Stalowe hale przemysłowe – czy warto w nie inwestować? Lechtim Sp. z o.o. Sp. k.

Stalowe hale przemysłowe – czy warto w nie inwestować? Lechtim Sp. z o.o. Sp. k.

Na etapie planowania budowy hali lub magazynu wielu inwestorów zastanawia się, w jakiej technologii najlepiej je postawić tak, by zminimalizować koszty, ale też zyskać trwałą i solidną konstrukcję. Alternatywą dla rozwiązań tradycyjnych, takich jak bloczki systemowe, pustaki czy drewno są elementy stalowe, które tworzą szkielet budynku. Czy w przypadku obiektów przemysłowych warto inwestować w lekkie konstrukcje stalowe? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Krótki okres budowy

W przeciwieństwie do hal murowanych, obiekty na bazie stalowego szkieletu budowane są znacznie krócej, od kilku do kilkunastu tygodni, niezależnie od pory roku i temperatury na zewnątrz. Stalowa konstrukcja spoczywa na stopach fundamentowych i jest pokrywana lekkim dachem oraz gotowymi, prefabrykowanymi modułami naściennymi, co znacznie redukuje czas potrzebny na montaż. Halę można więc szybko oddać do użytkowania i zacząć czerpać z niej zyski.

Niższe koszty postawienia hali

Jak zauważa specjalista z firmy Lechtim Sp. z o.o. Sp. k. koszt budowy prostej hali stalowej może być nawet o 50 procent niższy niż w przypadku obiektów murowanych. Ostateczny budżet takiej inwestycji zależy oczywiście od wielu czynników, takich jak: ocieplenie, wykończenie, stabilność gruntu czy wielkość hali. Niebagatelny wpływ na koszty budowy ma również czas jej realizacji, ponieważ każdy dzień trwania inwestycji generuje spore wydatki na robociznę, która w przypadku montażu hal stalowych pochłania zdecydowanie mniejsze budżety.

Łatwy demontaż i rozbudowa

Niewątpliwie istotnym atutem hal stalowych jest opcja szybkiego demontażu lub dobudowy jednego lub kilku nowych sektorów. W przypadku rozbudowy obiektu jego szkielet zostaje po prostu wydłużony tak, by można było składować więcej towaru lub, przykładowo, rozszerzyć linię produkcyjną. Nowe fundamenty, modułowe ściany oraz konstrukcja dachu powstają w ekspresowym tempie, bez konieczności wstrzymywania użytkowania starej części obiektu.

Inwestorzy powinni wziąć też pod uwagę to, że stalowe hale budowane w technologii szkieletowej można szybko zdemontować, a poszczególne elementy konstrukcyjne, takie jak prefabrykowane moduły czy stalowe profile świetnie nadają się do recyklingu. Odporna na korozję oraz pękanie stal, w przeciwieństwie do popularnego betonu lub konstrukcji żelbetowych, bywa wielokrotnie poddawana ponownej obróbce, przez co znajduje bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, budownictwie oraz przemyśle.

Komu powierzyć wykonawstwo?

Lechtim Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w konstrukcjach stalowych. Oferuje ona szeroki zakres usług, w tym budowę hal przemysłowych. Firma zajmuje się generalnym wykonawstwem obiektów przemysłowych oraz produkcją konstrukcji przemysłowych i wsporczych. Ponadto, Lechtim Sp. z o.o. wykonuje obudowy hal płytami warstwowymi z rdzeniem poliuretanowym oraz konstrukcje z blachownic, a także buduje komory chłodnicze. Dzięki doświadczeniu i wysokiemu poziomowi profesjonalizmu firma Lechtim Sp. z o.o. zdobyła już zaufanie wielu klientów i pozostaje jedną z wiodących firm w branży konstrukcji stalowych.

Opracowanie:

Lechtim Sp. z o.o. Sp. k.

Zaborówek 12

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas