Artykuł sponsorowany Rodzaje narzędzi dla elektryków

Rodzaje narzędzi dla elektryków

Prace związane z montażem oraz naprawami instalacji elektrycznych wymagają wykorzystania odpowiednich narzędzi, które nie tylko umożliwią sprawne wykonywanie kolejnych czynności, ale także zapewnią pełne bezpieczeństwo elektryka.

W walizce elektryka znajduje się wiele narzędzi ręcznych i urządzeń, dzięki którym możliwe jest jak najszybsze i precyzyjne wykonanie pracy mówi specjalista z przedsiębiorstwa NURT, autoryzowanego przedstawiciela firmy BETA. Nie sposób wymienić ich wszystkich, toteż poniżej przedstawimy najważniejsze  z nich.

Narzędzia do białego montażu

Pracując nad montażem osprzętu i opraw świetlnych albo przy uzbrojeniu rozdzielni, elektryk zawsze potrzebuje kilku podstawowych narzędzi. Należy tu wymienić rozmaite wkrętaki i śrubokręty, kombinerki, noże i nożyczki, obcinaki i ściągacze izolacji. Przydatna jest także taśma izolacyjna.

Narzędzia w izolacji

Ze względu na specyfikę pracy montera instalacji elektrycznych i związanym z nią zagrożeniem porażenia prądem, elektryk musi posiadać przynajmniej podstawowy zestaw narzędzi w izolacji. Przy pracy na przewodach w rozdzielniach i puszkach z pewnością niejednokrotnie przydadzą się szczypce, wkrętaki czy klucze izolowane.

Szczypce elektryka

Elektryk posługuje się szeroką gamą rozmaitych szczypiec. Szczypce wykorzystywane są np. do obcinania końcówek przewodów i ściągania izolacji z kabli. Specjalne szczypce izolowane pozwalają elektrykowi pracować również pod napięciem.

Narzędzia pomiarowe dla elektryków

Podstawowym narzędziem dla elektryka, które możemy zaliczyć do pomiarowych, jest probówka elektryczna. Profesjonalista nie obejdzie się jednak również bez wskaźnika napięcia. Kompleksowy pomiar instalacji elektrycznej umożliwiają z kolei nowoczesne mierniki cyfrowe.

Bogata oferta narzędzi dla elektryków umożliwia zarówno stopniowe kompletowanie niezbędnego wyposarzenia do pracy, ale także nabycie profesjonalnego  zestawu w wygodnej walizce lub torbie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas