Materiał Partnera Rodzaje klimatyzatorów

Rodzaje klimatyzatorów

Obecnie coraz więcej osób myśli nad zakupem klimatyzatora do swojego domu bądź mieszkania. Urządzenie jakim jest klimatyzator zapewnia dostawę oraz cyrkulację świeżego powietrza w pomieszczeniu o określonej temperaturze. Klimatyzator oprócz opcji chłodzenia, zapewnia także nagrzewanie powietrza znajdującego się we wnętrzu mieszkania. Tak więc na rynku możemy znaleźć bardzo szeroki wybór klimatyzatorów. Jaki zatem wybrać oraz czym się one charakteryzują? 

Klimatyzatory typu split oraz multisplit

Klimatyzatory typu split są najczęściej kupowanymi klimatyzatorami na rynku. Składają sie z dwóch części: parownika wewnątrz klimatyzatora oraz zewnętrznej sprężarki. Podzespoły połączone są ze sobą za pomocą rurek miedzianych umożliwiających przemieszczanie się czynnika chłodzącego oraz jego skroplin, a także za pomocą układu elektronicznego. Najważniejszymi zaletami tego typu klimatyzatorów jest ich wydajność oraz cicha praca.

Klimatyzatory typu multisplit różnią się od typu split tym, że pozwalają na podłączenie do jednej sprężarki wielu jednostek wewnętrznych.

Klimatyzatory ścienne

Cechami charakterystycznymi dla klimatyzatorów ściennych jest ich duża wydajność oraz cicha praca. Ponadto można je kupić w całkiem przystępnej cenie. Są drugimi najpopularniejszymi klimatyzatorami obok klimatyzatorów typu split. Zaletą klimatyzatora ściennego jest również sterowania na odległość za pomocą pilota. Dodatkowo tego typu urządzenie możemy zamontować niemal w każdym pomieszczeniu.

Klimatyzatory przypodłogowe

Urządzenia tego typu wyglądem oraz usytuowaniem przypominają nowoczesne grzejniki. Poza standardowym usytuowaniem, czyli w miejscu grzejnika, możemy taki klimatyzator postawić w dowolnie wybranym miejscu.

Klimatyzatory kasetonowe

Ich budowa przypomina konstrukcję klimatyzatora typu split. Jedną różnicą jest usytuowanie jednostek wewnętrznych, które montowane są w konstrukcji sufitu podwieszanego. Tego typu klimatyzatory najczęściej montuje się w biurach. Klimatyzatory kasetonowe gwarantują równomierne rozprowadzenie świeżego powietrza, które opada wzdłuż ścian z wysokości zamontowanego klimatyzatora.

Klimatyzatory kanałowe

Klimatyzator kanałowy umożliwia jednoczesne, dokładne i równomierne klimatyzowanie kilku pomieszczeń, kierując do nich powietrze o odpowiednich parametrach.

Gdy wiemy już jaki chcemy klimatyzator do naszego pomieszczenia, trzeba go zakupić oraz zamontować. Warto w tym celu skorzystać z profesjonalnych usług firmy, takiej jak Elkeniktron Wiesław Kenik, która w swojej ofercie posiada montaż oraz serwis klimatyzatorów.

Podziel się