Artykuł sponsorowany Rodzaje bram do ogrodzeń

Rodzaje bram do ogrodzeń

Wybranie odpowiedniej bramy do nowo kupionego miejsca zamieszkania jest ważne nie tylko z powodu konieczności ochrony dobytku. Muszą one także być odpowiednio funkcjonalne oraz dobrane do charakteru miejsca, dopasowane do kształtu terenu oraz wielkości działki. Nie zapominajmy, że spełniają one także ważne funkcje estetyczne, co dotyczy np. bogato zdobionych bram spawalnych z wielu elementów.

Wady i zalety bram dwuskrzydłowych

Bramy dwuskrzydłowe są odpowiednie do zamontowania ich na niewielkiej działce. Często bywają one wykonywane w formie kutej, czyli takiej, która umożliwia zamontowanie dodatkowych zdobień i ornamentów. Skrzydła bramy montuje się w słupach ogrodzeniowych lub w fundamentach. Muszą one także być dobrane odpowiednio do kształtu terenu, ponieważ nierówności mogą wpływać na płynność ich otwierania się. Okazują się one także chętniej wybierane, ponieważ są mniej kosztowne, np. od swoich przesuwnych odpowiedników, podkreślają inżynierzy z firmy AnMet

Charakterystyka bram przesuwnych

Popularność bram przesuwnych wynika m.in innymi z ich mniejszej awaryjności, ale także z tego, że generują one wiele mniej problemów w czasie zimy. Nie blokują się tak, jak bramy dwuskrzydłowe, które otwierając się zagarniają zalegający śnieg. Dla wprawnego fachowca będą one o wiele prostsze w montażu, ponieważ nie wymagają obecności szyny w podłożu. Wymagają jednak zamieszczenia przeciwwagi, czyli elementu znajdującego się na końcu bramy. Powinien on zostać wymierzony zgodnie z innymi jej parametrami. Z tego powodu bramy przesuwne zajmują także o wiele więcej miejsca, przez co nie każdy może sobie pozwolić na ich montaż.

Inne elementy związane z wyborem bramy

O wyborze bramy powinna także decydować szerokość drogi dojazdowej, wielkość pojazdu parkującego w jej okolicy oraz promień jego skrętu podczas wjazdu na teren posesji. Odpowiednie jej dobranie ze względu na te parametry pozwoli uniknąć stłuczek. Coraz częściej spotykane są automatyzacje do bram, które wpływają na szybkość otwierania. Dziś standardem staje się również odpowiednia impregnacja oraz częste prace konserwacyjne, które pozwalają zachować odpowiedni wygląd, którym powinna charakteryzować się brama jako wizytówka każdej posesji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas